Kategorie

Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy

Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy

OVP 231701  Lékařská regenerace a estetická medicína pro studenty prezenčního denního studia
OKVP 17011 
  Lékařská regenerace a estetická medicína pro studenty dálkového studia

Tento portál slouží jako zdroj výukových textů pro kapitoly Estetika postavy  předmětu  Lékařská regenerace a estetická medicína pro studenty Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Obecně je předmět zaměřen do oblasti estetických medicínských oborů (estetické chirurgie, korektivní a estetické dermatologie), lékařské regenerace a kosmetiky. Seznamuje studenty s moderními medicínskými systémy pro regeneraci, kosmetiku a medicínskou estetiku v návaznosti na zásady zdravého životního stylu. Obsah vychází z anatomie a fyziologie orgánových soustav, pozornost je věnována zejména soustavě kožní. Představeny jsou moderní regenerační a reparativní metody a způsoby jejich využití. Jsou objasněny základy estetické chirurgie, psychokosmetiky, vlasové kosmetiky, aromakosmetiky apod. V praktickém semináři je realizován postup při základním kosmetickém ošetření s využitím regeneračních a kosmetických metod.

Texty na portálu Nadváha se týkají kapitoly 5 a 6 z následujícího syllabu předmětu:

1.Náplň oborů lékařská regenerace, kosmetika a estetická medicína, estetická chirurgie a korektivní dermatologie. Přehled přístrojového vybavení používaného v daných medicínských oborech.
2.Souhrn potřebných anatomických a fyziologických znalostí (stavba kůže a pokožky, kožní bariéra, pronikání účinných látek z kosmetických přípravků).
3.Kožní nemoci a vady pleti. Indikace k plastickým zákrokům. Funkční diagnostika z hlediska regenerace. Regenerační formy a regenerační prostředky. Přístrojové vybavení, specifika regeneračních procedur
4.Zákroky v estetické medicíně a korektivní dermatologii, jejich stručná charakteristika. Přístroje pro efektivní kosmetické ošetření
5.Estetika postavy, nadváha a redukční režimy. Diagnostika nadváhy, stupně obezity. Redukce nadváhy a formování postavy. Body building, posilovací soupravy, přístroje pro pasívní gymnastiku. Životní styl v návaznosti na telemedicínu eHealth.
6.Přístrojová technika pro formování postavy, elektrolipolýza, ultrazvuková liposukce, myostimulace (elektrobodytoning), eutermie, vakuové masáže a pasívní elektrogymnastika. Medicínsko estetické komplikace nadváhy, celulite, strie.
7.Estetická chirurgie a technika používaná při jednotlivých zákrocích. Předoperační vyšetření, operační zákroky v obličeji a na těle: facelifting, technika aptos, obličejové implantáty, rhinoplastika. Abdominoplastika, tumescenční liposukce, ultrazvuková liposukce. Prsní implantáty a operace prsou
8.Porovnání a indikace invazivních a neinvazivních léčebných zákroků. Věkové limity, přístrojové limity. Ekonomické a cenové relace v kosmetice, lékařské regeneraci a estetických medicínských oborech.
9.Provoz pracoviště estetické medicíny v praxi. Postup při základním kosmetickém ošetření, volba vhodných prostředků. Dekorativní kosmetika, alternativní kosmetika, kosmetická chemie. Vlasová kosmetika.


Výuka je k dispozici pouze přihlášeným studentům. Pro zobrazení výukových textů zadejte prosím kombinaci vašeho přihlašovacího jména podle "SIS Karlova Univerzita" a hesla, které vám bylo přiděleno na úvodní přednášce.

Přihlášení
Student:
Heslo:
Pamatovat uživatele  

 

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí