To byl úspěch! Nejčtenější regionální noviny vymyslely soutěž v hubnutí. Zapojil celebrity, přitáhl čtenáře a stovky z nás zhubli doopravdy. Dík Iloně Csákové nebo režiséru Tomáší Magnuskovi a hlavně MUDr. Leoši Středovi, známému obezitologovi z 1. lékařské fakulty UK.


Od dietní poradny Ptejte se odborníka, která vycházela v Orlickém a Chrudimském deníku přes Soutěž v hubnutí s Orlickým deníkem (nadvaha.cz) až po rubriky úspěšnou akci zaměřenou na ozdravění populace a nekomerční poradnu pro obézní v krajských vydáních Deníku v Praze, středních a východních Čechách. Tedy  Pražský deník, Boleslavský deník, Benešovský deník, Kladenský deník, Berounský deník, Kolínský deník, Kutnohorský deník, Mělnický deník, Nymburský deník, Příbramský deník a Rakovnický deník, Hradecký deník, Krkonošský deník, Chrudimský deník, Jičínský deník, Náchodský deník, Rychnovský deník, Svitavský deník, Orlický deník a Pardubický deník. Úctyhodný počet periodik....

Tomas-Magnusek-hubnuti-s-dietou-StredaForm-a-dr-Leos-StredaDo hubnutí se zapojily známé osobnosti, např. režisér Tomáš Magnusek, šéfredaktor Orlického deníku Karel Pokorný nebo zpěvačka Ilona Csáková. Odborný garant soutěže, pan doktor Leoš Středa se připojil k hubnoucím čtenářům také.  "Biblí pro hubnutí" se stala kniha Nebezpečný svět kalorií, kterou napsali Prof. MUDr. Rajko Doleček, DrSc., Doc. MUDr. Leoš Středa, Ph.D a MUDr. Kateřina Cajthamlová. Kmotrem knihy byl výživový poradce Petr Havlíček. Dieta Středaform, která je v Nebezpečném světě kalorií podrobně rozepsána, byla nejčastější, kterou hubnoucí drželi a díky které zhubli někteří i desítky kilogramů. Hubnoucí diabetici měli dietu přizpůsobenu jejich základnímu onemocnění, úspěšně zvládali dietu se obsahem 150 až 175 g sacharidů denně, což je přísná diabetická dieta. Někteří pacienti si vyzkoušeli klasickou nízkokalorickou dietu, tzv. vyváženou stravu. Po pravdě řečeno, ta byla nejméně oblíbená. Dobré výsledky měla jetště dieta Dukanova a Atkinsova (byť se Dr. Dukan oficiálně od Dr. Atkinse distancuje, je jejich dietní režim obdobný). Oblíbená byla i dělená strava.