Kategorie

KalorickeTabulky.cz

KalorickeTabulky.cz

Kaloricketabulky.cz jsou nejrozšířenější internetovou aplikací s milionovou databází. Údaje nejen o kaloriích, ale o složení snad veškerých potravin, které jsou u nás na trhu. Ale web není jen o kaloriích a výživových hodnotách. Najdete tam energetický výdej potravin a nebo také velice zajímavý blog, zkuste třeba tento článek.

Používáním kalorických tabulek přehled nad tím, kolik energie přijmete a kolik vydáte. Mnoho z nás si totiž vůbec neuvědomuje, kolik toho za den sní a vypije (protože třeba rádi „zobáte“ přes den kde co) a pak se diví, že nehubne. KalorickeTabulky.cz vám mohou v tomto případě (pokud si budete zapisovat opravdu všechno) dát odpověď na otázku, proč nehubnete.

Fungují jako deníček toho, co jste snědli a vypili, a také toho, při jakých aktivitách jste vydávali energii.Jsou pomocníkem i při dodržování doporučené denní dávky (DDD) bílkovin, cukrů a tuků – strava by měla být vyvážená.

  • Záložka Jídelníček

Pod záložkou Jídelníček najdete Vyhledávání. Tam si najděte to, co jste zkonzumovali a jaký pohyb jste ten den měli. Vyberte potravinu (aktivitu), zadejte množství (u aktivit čas) a vyberte k jakému dennímu jídlu potraviny patřily.Vše se dá uložit i do Oblíbených.Celá jídla (soubor potravin) se dá uložit do Uložených jídel a nemusíte potom vše znovu naklikávat, pokud některý den jíte stejná jídla.Potraviny si do jídelníčku dokonce můžete přidávat i vlastní – přes tlačítko „Navrhnout potravinu do databáze„. Svou přidanou potravinu si pak hned můžete vložit do svého jídelníčku. Potravina pak pro použití pro všechny ještě musí být schválena, což se děje obvykle v řádu hodin.

  • Záložka Nastavení účtu

Zde si nastavte cílovou hmotnost (stránky vám pak vygenerují optimální hodnotu energie, kterou byste měli denně přijmout, tak, abyste hubnuli).Dále nastavte Pitný režim a Preferovanou jednotku.Váš denní výdej – buďto zadejte průměrný výdej podle vaší pohybové aktivity (nebudete pak muset zadávat denně aktivity) a nebo zadejte „dle vyplněných aktivit“ (tak bude váš výpočet výdeje přesnější).Můžete si nastavit i vlastní denní cíl a vlastní DDD.

  • Záložka Pravidelné aktivity

Pokud jste ve Váš denní výdej zvolili variantu „dle vyplněných aktivit“, zde si zadávání můžete usnadnit nastavením aktivit, které děláte denně.Např. pokud někdo pracuje v kanceláři a 8 hodin sedí u počítače, nastaví si Práce na PC 8h nebo Sezení 8h.Vše se dá nastavit podle jednotlivých dnů.

  • Záložka Sledované údaje

Zde si můžete nastavit váhu a zadávat ji třeba každý den nebo každý týden, budete tak mít přehled, jak se vaše váha vyvíjela v čase. Dále si můžete zadávat i „Volitelné údaje ke sledování“ jako je např. obvod boků, hrudníku, pasu atd. Zde platí, že důležitější údaj než samotná váha jsou obvody! Protože nemusíte ubírat na váze a přitom hubnete (nabíráte svalovou hmotu a zbavujete se té tukové) a to se dá dobře sledovat na obvodech.Vše se dá uložit do Excelu nebo PDF a stáhnout.

  • Záložka Přehledy

Zde najdete přehled všeho důležitého – výši bazálního metabolismu, vlastní cíl, dnešní energetický příjem a výdej, grafy příjmu a výdeje energie v čase, pitný režim atd.

  • Záložka Sdílení

Tabulky můžete i sdílet – můžete je zpřístupnit jen pro někoho určitého (třeba pro poradce) a třeba jen na určitou dobu.Hodnocení tabulekJsou to opravdu šikovné tabulky, rychlé, přehledné.Ne všechny potraviny sedí úplně přesně (příp. tam není vaše potravina), ale většinou je na výběr několik variant, tak si vyberete tu, co se té vaší podobá nejvíce a nebo si zadáte vlastní.U některých potravin není rozepsané složení (bílkoviny, cukry, tuky), ale většinou existuje podobná varianta s rozepsaným složením. Rozhodně doporučujeme!

 

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí