Recept dieta

Každá dieta vyžaduje speciální jídla. Hubnoucí obvykle jedí něco jiného než jejich rodina nebo spolupracovníci. To může být problém. Při dietě STŘEDAFORM, kterou pacientům obvykle ordinuje MUDr. Leoš Středa, není hlad.

Ale jí se takové jídlo,  v němž je hodně bílkovin a málo cukrů. Pro někoho to problém není, někdo by uvítal, kdyby do práce dostal navařený oběd. Doma si už večer uvaří sám, ale teplý oběd v práci by byl fajn. S dobrým nápadem zajistit takové stravování pro hubnoucí přišla paní Lada Sitová z Lanškrouna. Společně s ní se pokusíme najít nějaký zajímavý model, který by vyhovoval více lidem. Máte nápad, jak na to? Napište na e-mail dr.streda@gmail.com

Vyhlašovatelé nadále hubnou

starostka ŠvarcováStarostka Lanškrouna Stanislava Švarcová má od posledního týdne dole dalšího půl kila. Takže se hubnutí zase rozběhlo, stála na váze už několik měsíců, tak držíme palce, aby to pomalu šlo dál. Její statistika: výška 160 cm, počáteční hmotnost 77,5. Současná hmotnost 71,5. Shodila tedy 6 kg a její BMI klesl z 31 na 28. Ze stádia „obezita I. stupně" zhubla do stupně „nadváha".

šéfredaktor PokornýŠéfredaktor Orlického deníku Karel Pokorný má od posledního týdne dole necelé kilo. Je v druhé fázi hubnutí, za první shodil 7 kg, nyní chce shodit ještě pět. Jeho statistika: výška 178 cm, počáteční hmotnost 97. Současná hmotnost je pod 88 kg. Shodil tedy přes 9 kg a jeho BMI klesl z 31 na 27. Ze stádia „obezita I. stupně" zhubl do stupně „nadváha". Stále drží „dělenou stravu" a tato dieta mu vyhovuje. Do příštího vydání navíc slíbil fotografii dokladující jeho hubnutí a pár vět o svých zkušenostech. Takže se těšte.

Doc. MUDr. Leoš Středa, Ph.D.Doktor Leoš Středa má od posledního týdne dole celé kilo a půl. Jeho statistika: výška 177 cm, počáteční hmotnost 108. Současná hmotnost 92,5 kg. Shodil tedy celkově 15,5 kg a jeho BMI klesl z 35 na 29. Znamená to, že i on se už zbavil obezity a je pouze „nadvážící". Z hranice mezi „obezitou I. stupně" a „obezitou II. stupně" zhubl do stádia „nadváha".

První škola
 zaměřená na dietní vaření

Zatím byla jen jednou, ale proběhla úspěšně. Naše ordinace pro soutěžící v Poliklinice Dopravního zdravotnictví a. s. není jen o lékařském vyšetření. Kromě doktora a sestřičky tam potkáte i specialisty na výživu – Lukáše a Hanku. Lukáš ukázal, že dietní recepty ovládají i chlapi. Předvedl chleba z lněné vlákniny, který se peče v mikrovlnce jen dvě minuty. Lněná vláknina je směs tobolek a semínek lnu. Krajíc chleba z této vlákniny má desetkrát méně sacharidů než běžný chleba z obchodu. Navíc obsahuje omega-3 mastné kyseliny, které jsou blahodárné pro cévní systém. Je to kombinovaná prevence infarktu nebo cévní mozkové příhody – pacient hubne a současně se v jeho stravě zvýší hladina omega-3.
Podrobný videopřepis toho, jak snadno a rychle se peče uvedený lněný chléb, najdete
 v sekci Dietní recepty.

Dieta Středaform se stala v naší čtenářské soutěži v hubnutí nejúspěšnější. Jak zhubnout pomocí této diety naučí každého MUDr. Leoš Středa v ordinaci. Získáte od této diety jídelníček, naučíte se, co je dietní strava a zdravá strava a budete hubnout. Ale i jak cvičit, resp. pohybovou aktivitu během hubnutí. Dr. Středa vám řekne, zda je prozhubnutí vhodná krabičkoá dieta, Dukanova dieta nebo dělená strava, zhubněte pod dohledem odborníka.

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí