jak zhubnout Středaform

Hubnutí s Orlickým deníkem jsme vyhlásili koncem dubna loňského roku a od května se začali zapojovat čtenáři. V podmínkách nejde o počet shozených kilogramů, vítězí ten, kdo zhubne největší procento své váhy. Proto mají všichni stejnou šanci: kdo začíná na 90 kg i ten, který startuje na 180 kg. S novým rokem zde máme malé ohlédnutí.

Malé ohlédnutí za loňským rokem.

Do soutěže se vloni zapojilo celkem 320 čtenářů. Nejúspěšnější zhubnuli za půl roku i přes 20 kg, rekordní je třicetikilogramový úbytek. Pravidelně na kontroly chodí třetina soutěžících. Dieta Středaform je nejčastějším způsobem hubnutí, spočívá v omezení sacharidů a nasycených tuků. Jen několik čtenářů zvolilo nízkokalorickou dietu, která vyžaduje tvrdou disciplínu. Menší je i skupina obézních diabetiků, kteří jsou na dietě s příjmem 150 g sacharidů. Jedna pacientka hubne v lázních. Do soutěže jsou zapojeni i internetoví čtenáři Orlického deníku, nejvzdálenější jsou čtenářky z Roudnice nad Labem a dvě poštovní doručovatelky z Kladenska. Dr. Středa se pokouší na Filipínách získat pro soutěž i tamějšího výrobce delikates Franka Krejciho, což je Američan českého původu, který je na Filipínách usazen trvale. Takže se možná naše soutěž stane mezinárodní.

Jak hubnuli vyhlašovatelé?

Starostka Lanškrouna Stanislava Švarcová se k vyhlašovatelům připojila o něco později a svoji váhu zveřejňuje na stránkách Orlického deníku od poloviny května, kdy vážila téměř 77,5 kg. To byla při výšce 160 cm obezita 1. stupně, kterou překonala a dostala se až na 71 kg. Aktuálně váží 73,5. Vánoční hříchy v podobě bramborového salátu, vanilkových rohlíčků a punče či sušeného ovoce jsou prostě znát. Také méně pohybu a stres. Vzhledem k tomu, že měl nastat konec světa, nechtěla ho prý opouštět hladová… Nenastal, tedy s lednem bude pokračovat i návrat k přísnému režimu.

Šéfredaktor Orlického deníku Karel Pokorný je jedním z hlavních iniciátorů soutěže. V dubnu 2012 měl při výšce 178 cm váhu 97 kilo. Taková hodnota odpovídala obezitě 1. stupně. Zavázal se shodit na 90 kg, což splnil před letními prázdninami. V létě a na podzim váhu fixoval. To je základ prevence jo-jo efektu. Musí se udržet na nové váze při normální stravě, a to za každé shozené kilo 10 dnů. Pak svůj závazek zpřísnil a odhodlal se k dalším 5 kilogramům úbytku, chce dosáhnout hmotnosti 85 kg. Toho letmo dosáhl na Štědrý den ráno, ale po svátcích ručička vyskočila na 86,5 kg. Takže další pokračování ho čeká teď v novém roce.

Doktor Leoš Středa zaštiťuje soutěž odborně, sleduje pacienty v ordinaci v Poliklinice Dopravního zdravotnictví v České Třebové, komunikuje s hubnoucími telefonicky, mailem i po skypu nebo facebooku. Sám začínal v dubnu 2012 s váhou 108 kg, což byla při výšce 177 cm obezita na hranici mezi 1. a 2. stupněm. Celkově shodil s dietou StředaForm těsně nad hranici 92 kg, pod kterou se však již nedostal a je to jeho novoroční úkol. Teď je na Filipínách, váží 94 kg, což je stále obezita 1. stupně.

 

Dieta Středaform se stala v naší čtenářské soutěži v hubnutí nejúspěšnější. Jak zhubnout pomocí této diety naučí každého MUDr. Leoš Středa v ordinaci. Získáte od této diety jídelníček, naučíte se, co je dietní strava a zdravá strava a budete hubnout. Ale i jak cvičit, resp. pohybovou aktivitu během hubnutí. Dr. Středa vám řekne, zda je prozhubnutí vhodná krabičkoá dieta, Dukanova dieta nebo dělená strava, zhubněte pod dohledem odborníka.

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí