Guinessova kniha rekordů, Malajsie a Středaform

 Aktivní diety, které nenutí člověka se omezovat v množství přijímané potravy, mají několik výhod. Hlavní je, že při nízkosacharidových dietách nebo dietách bílkovinných, zónových nebo při dělené stravě odpadá pocit hladu. Další výhoda je v tom, že se nenásilně učíme snižovat porce. Omezený okruh potravin, případně snížený výdej inzulínu v těle bojuje proti hladu, proti chuti k jídlu. A my se během diety samovolně naučíme snižovat porce, takže nakonec jíme mnohem méně, i když nás k tomu nikdo nenutil. To je zkušenost např. šéfredaktora Karla Pokorného.

Starostka Lanškrouna Stanislava Švarcová tolik optimistických zkušeností s hubnutím nemá. Po zhubnutí ze 77,5 na 73 kg se vyšplhala maličko nahoru, měla 74 kilo. Hubnula od počátku pomalu, ale v novém roce se jí nedaří ve shazování pokračovat prakticky vůbec. Teď dokonce píše: Vzhledem k masopustním baštám mám 74,5 kg, uvidíme za týden

Šéfredaktor Karel Pokorný zhubnul z 97 na 85 kg a drží se. Píše: Moje váha se stabilně pohybuje mezi 85 a 86 kilogramy, takže jsem stále tak nějak „na svých". Chystám se ale tento týden zkusit dostat pod 85 kilogramů a dosáhnout toho, abych byl na váze mezi 84 a 85 kilogramy. Zatím žádný jo-jo efekt nenastal, přitom jím víceméně normálně, tedy bez diety. Porce si samozřejmě hlídám. Na to, že jím méně, jsem si už zvykl a nemám s tím problém. Když někdy vidím v restauracích, jak velké porce se servírují, už bych je asi „nedal", stačily by někdy dvěma lidem. Pak se ale nedivme, že je u nás tolik obézních. Vynechávám samozřejmě ty, kdo dělají manuálně a mají velký výdej energie, ti často nepřiberou nikdy, i kdyby snědli kdoví co…

Doktor Leoš Středa se vrací domů z Asie, brzy už přistane na letišti Václava Havla v Praze. Aktuální váha: 93 kg. Naposledy se vážil v Malajsii, která byla jeho poslední asijskou destinací, a dokonce se tam přichomýtl ke světovému rekordu zaměřenému na výživu. I když poněkud jinak než dietně. Přečtěte si jeho povídání na téma Guinessova kniha rekordů.

Jak se dostal 
do „Guinnessovky"

Leoš Středa píše: Po pravdě řečeno, Guinessova kniha rekordů nezaznamenala mě, ale dostala se do ní kulinářská akce v Kuala Lumpur, což je hlavní malajské město. Tento týden se všude slavil Čínský nový rok. Ten je, podobně jako ten náš, zaměřen na přejídání. Organizátoři oslav toho využili a uspořádali hromadné obžerství u nejdelšího stolu v historii. Ten dlouhatánský stůl se kroutil jako had na hlavní ulici Bukit Bintang. Číňané ho nejprve zakryli dlouhým igelitem, aby to dopředu nikdo nesnědl. Já jsem si však přivstal aukousnul jsem si trošku ještě před tím, než nastal oficiální okamžik zápisu do knihy rekordů. 

 Dieta Středaform se stala v naší čtenářské soutěži v hubnutí nejúspěšnější. Jak zhubnout pomocí této diety naučí každého MUDr. Leoš Středa v ordinaci. Získáte od této diety jídelníček, naučíte se, co je dietní strava a zdravá strava a budete hubnout. Ale i jak cvičit, resp. pohybovou aktivitu během hubnutí. Dr. Středa vám řekne, zda je prozhubnutí vhodná krabičkoá dieta, Dukanova dieta nebo dělená strava, zhubněte pod dohledem odborníka.

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí