Bojujeme s tuky a Obezni.cz

  Mýty a pověry ve výživě jsou častou příčinou toho, proč přibýváme na váze. Je populární kritizovat kdeco, takže se dočteme třeba o tom, jak umělá sladidla škodí nebo že kolové nápoje jsou tak agresivní, že se v nich rozpustí mince. Možná vám to připadá úsměvné, ale v naší hubnoucí ambulanci v poliklinice Dopravního zdravotnictví se na to řada lidí stále ptá.

Veletrh o hubnutí bude v Praze

Bude za měsíc (od 11. do 14. dubna) a je celý zaměřen na shazování nadbytečného tuku. Proto se také jmenuje Bojujeme s tuky.  Organizátoři si vytýčili za cíl eliminovat nesmyslné nabídky, kterými jsme dnes zaplaveni a které slibují třeba zhubnutí o 14 kg za 2 týdny apod. Proto je veletrh „Bojujeme s tuky" spojen s lékařským sympoziem Obézní. Budou tam nejen lékaři, ale i odborné společnosti, které se zabývají výživou, hubnutím, jako například STOB. Jejich tématem jsou právě mýty a pověry ve výživě nebo jo-jo efektu. Pamětníci, vzpomínáte na televizní pořad Nebezpečný svět kalorií, který byl před půlstoletím velmi populární v televizi? Tehdy v něm propagoval hubnutí pan docent Rajko Doleček. Ten je dnes již profesorem a jako nestor české obezitologie se stal i prezidentem uvedeného sympozia. Letos mu bude 88 let a stále má svou obezitologickou ambulanci. Na fotkách je Rajko Doleček a Leoš Středa, jak natáčeli televizní pořad o hubnutí před 25 lety a jak dnes.

Doc. MUDr. Leoš Středa a Prof. MUDr. Rajko Doleček dříve

Doc. MUDr. Leoš Středa a Prof. MUDr. Rajko Doleček dnes
 

Jak jsou na tom protagonisté?
Lanškrounská starostka Mgr. Stanislava Švarcová pokračovala i minulý týden v hubnutí. Jediná věta z jejího mailu: „Ano, opět půl kila dole, jde to ale ztuha." Takže je na hmotnosti 73,5 kg. To je jen o půl kilogramu více, než kolik činila její nejnižší váha během naší soutěže, takže jen držíme palce.

Ani šéfredaktor Karel Pokorný nemá žádné novinky. Zhubnul na 85 kg, drží se a sám o tom píše: „Na váze se držím hlavně tím, že jím vícekrát denně, mám mnohem menší porce než dřív a snažím se nejíst večer. Taky jsem trochu omezil pití piva (ale rozhodně se ho nezříkám). Dietu už v podstatě nedržím, snažím se jíst normálně s rodinou a mít pestrou stravu… Stále víc taky uvažuji o návštěvě fitnessu, myslím si, že mě tam nepoznají, protože jsem ho opouštěl předloni na podzim s váhou 97 kg. Takže by mě mohla trenérka třeba i pochválit, i když jsem necvičil, ale ´jen´ dodržoval dietu.

MUDr. Leoš Středa ve čtvrtek ordinoval v České Třebové a příští čtvrtek bude zase, tak se objednávejte na čísle 608 807 807. Drží si 93 kg, jak sám přiznává, je to mezi 93 a 94. Včera mu největší radost udělala naše čtenářka, která s námi hubne od podzimu a s dietou Středaform už shodila 12 kilo. I když se naše soutěž v hubnutí blíží do finále, stále přicházejí noví pacienti.

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí