Nebezpečný svět kalorií a Den prevence Agel

 Padesáté pokračování naší hubnoucí soutěže znamená nejen kulaté číslo, ale také to, že už je to skoro rok, co se hubnutí na našich stránkách každý týden věnujeme. Není to jen psaní, ale i aktivní zapojení čtenářů, kteří chtějí shodit nadbytečná kila. Dnešní díl pojímáme trochu jinak. Tentokrát nebudeme hovořit o protagonistech a o našich hubnoucích, ale hlavně o naší ordinaci a dalších plánech.

Naše ordinace
v České Třebové

Ordinaci pro naši soutěž poskytuje celý rok Poliklinika Dopravního zdravotnictví v České Třebové, patříci společnosti Agel. Všichni, kteří se s námi do hubnutí pustili, prošli ambulancí, kterou tato poliklinika zapůjčuje a ve které vám radí MUDr. Leoš Středa a jeho spolupracovníci. Příští týden bude v poliklinice naproti nádraží Den prevence a do něho jsme se zapojili i my s naší soutěží. Proto příští týden nebude ordinace ve čtvrtek, ale ve středu. A tentokrát nebude naše poradna sloužit jen našim čtenářům, ale všem návštěvníkům, které zajímá jejich zdraví. Kromě nutriční poradny zaštítěné MUDr. Leošem Středou můžete přijít na změření cholesterolu nebo cukru v krvi zdarma. Můžete nechat celkově zhodnotit svůj zdravotní stav lékařem. Poliklinika na středu 17. dubna nabízí také měření nitroočního tlaku nebo měření sluchu. Pro kuřáky preventivní vyšetření krku, což je důležité pro předcházení rakoviny, která je u nich častější. Poliklinika také změří zájemcům průchodnost cév na dolních končetinách..

Hubnutí by mělo pokračovat

S naší soutěží se v Orlickém deníku blížíme do finiše, ale hubnutí bude pokračovat. Náš model by měla převzít všechna vydání kraje. Soutěž se povedla, tak proč nepokračovat ve velkém? Změní se ale protagonisté. Šéfredaktor Karel Pokorný hubnout již nepotřebuje. Místo něho nastoupí na kúru režisér Tomáš Magnusek, který naopak hubnout doopravdy potřebuje. „Něžné pohlaví" by měla reprezentovat zpěvačka Ilona Csáková. A v hubnutí bude pokračovat MUDr. Leoš Středa, který s námi shodil ze 108 na 95. Ale aby utekl z „body massu" v hodnotách obezita do hodnot normální váhy nebo mírné nadváhy, potřebuje ještě shodit. Ten jediný zůstane v soutěži. A bude také nadále organizovat poradnu pro čtenáře, kteří s námi hubnou nebo začnou hubnout. Nezapomeňte, že příští poradna je výjimečně ve středu, a to mezi 13. a 17. hodinou společně se Dnem prevence.

Nebezpečný 
svět kalorií

Minulý týden jsme vyhlásili soutěž o vstupenky na křest knihy Nebezpečný svět kalorií tří autorů: Rajko Doleček, Leoš Středa a Kateřina Cajt
hamlová. Vstupenky nebyly jen na křest, ale také na veletrh v Pražském veletržním areálu v Letňanech, během něhož bude křest tuto sobotu odpoledne probíhat. Zveřejňujeme jména tří nejrychlejších, kteří poslali správnou odpověď: Jitka Krejčová z Lanškrouna, Věra Prokopová z Chocně a paní Veselá z Brandýsa nad Orlicí. Blahopřejeme. Otázka zněla: Ve kterém roce se narodil Prof. Rajko Doleček? Správná odpověď je: 1925. Letos mu tedy bude 88 let. Rajko Doleček stále pracuje ve Fakultní nemocnici v Ostravě a patří k našim nejdéle aktivně pracujícím doktorům. Lékařskou praxi vykonává už 63 roků.

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí