Hubnutí Ilona Csáková a Tomáš Magnusek

Hubnutí s Orlickým deníkem končí, resp. přechází do krajské soutěže východočeské redakce. Chlubíme se dalším úspěchem soutěže Hubnutí s Orlickým deníkem, kterou pro čtenáře organizuje MUDr. Leoš Středa. Na obrázku je jeho úspěšná klientka, paní Ivana Skálová je z Lanškrouna. Zapojila se do hubnutí,když viděla úspěchy dalších čtenářů a velmi jí vyhovuje jednoduchost diety Středaform. Pracuje jako dispečerka v nástrojárně a lisovně plastů INA. Hubnutí s Orlickým deníkem zahájila na váze 95,7 kg. V minulosti už vyzkoušela mnoho diet, ale až teď v naší ambulanci u dr. Středy se úspěch dostavuje. Ve čtvrtek ráno měla 78 kg, celkem tedy shodila skoro 18 kilogramů. Její motivací byly hlavně zdravotní důvody, měla bolesti zad. Je ráda, že jí okolí chválí a přejí jí, ať se drží. Na loňské zimní fotce z lyžování v Čenkovicích měla ještě 95 kg, současná fotka je z ambulance minulý týden, kdy byla ručička váhy hodně pod osmdesátkou. Dieta Středaform ji neomezuje a vyhovuje jí právě proto, že při ní nemá hlad.

Noví protagonisté

S novým ročníkem se částečně obměňují protagonisté, kteří mají být pro naše hubnoucí inspirací a motivací jak zhubnout. Hubnutí bychom se měli věnovat od poloviny května každou středu ve všech Denících kraje.

Extrémně obézní zastupuje režisér Tomáš Magnusek, jehož body mass index je v pásmu morbidní obezity a má hodnotu 45,5. Pan režisér si přijde pro dietní doporučení příští týden a začne hubnout. U něj už nejde jen o kritérium vzhledu, ale hlavně o riziko zdravotní. Navíc natočil film o jedlících, tak ho to možná inspirovalo. Aby sám nezažíval noční můry hubnoucího sanatoria jako protagonisté jeho chystaného filmu. 

V hubnutí bude pokračovat doktor Leoš Středa. Ten se z obezity druhého stupně v průběhu roku dostal na body mass index 31, je tedy v kategorii obezita prvního stupně. Hubnul dokonce lépe, výsledky si ale pokazil v Asii, kde byl přes zimu. Paradoxně tam, kde je strava zdravější. Stačilo, že si nekoupil osobní váhu a několik týdnů se nehlídal, takže zpátky přibral pět kilogramů. Každý, kdo se s kilogramy potýká, se musí naučit denně vážit a hlídat, zda hmotnost nemá tendenci narůstat.

Zpěvačka Ilona Csáková reprezentuje kategorii žen s malým miminkem.Období těhotenství je jedno z tzv. rizikových období pro vznik obezity. V tomto období je třeba váhu hlídat a na druhou stranu si maminky nesmějí myslet, že kila navíc shodí za pár týdnů. Ilona Csáková je v pásmu nadváhy, její body mass index je 27,3. Mezi obézní nepatří, obezita začíná až od body mass indexu 30. S doktorem Středou vše prokonzultovala tuto středu a už má všechny instrukce.

Den prevence v Poliklinice Dopravního zdravotnictví v České Třebové navýšil počet našich hubnoucích nad kulaté číslo 350. Orlický deník tam reprezentovala Nutriční poradna, kterou vedl MUDr. Leoš Středa. Přibyly k nám dokonce dvě dámy, které mají úplně opačný problém, a to: jak přibrat. Pro ty z nás, kteří se trápí s kilogramy navíc, je trochu zadostiučiněním to, že shodit nadbytečná kila je jednodušší než donutit rychle spalující organismus výrazně štíhlých osob, aby přibral na váze.

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí