Kategorie

Další díl, s pořadovým číslem čtyřicet, je stále ještě věnovaný monotónním dietám. Ty způsobují hubnutí právě díky tomu, že jsou fádní a stereotypní. Neustále se v jídelníčku opakuje stejný pokrm a člověk časem přestane mít chuť k jídlu a samovolně si zmenší přísun kalorií během dne. V tomto dílu je konkrétně řeč o tzv. tukožroutské polévce. Princip diety spočívá v tom, že tělo přijímá velké množství tekutin a tudíž je také přestává zadržovat. Během diety se tedy spíše než tuky ztrácí z těla zadržovaná voda.

Čtyřicátý první díl pořadu MUDr. Leoše Středy na Tip rádiu se věnuje tématu diety podle krevních skupin. Ty jsou celkem čtyři a člověku jsou dány geneticky, každý je zdědil po svých rodičích. Autor diety podle krevních skupin předpokládá, že nutriční informace se dají zjednodušeně určit z krevní skupiny. Podle toho, k jaké krevní skupině patříme, naše tělo údajně zpracovává potravu. Základním principem diety je to, že z jídelníčku jsou primárně vyřazeny kalorické potraviny (mléčné výrobky, přílohy, uzeniny apod.) právě podle toho, jak nám to diktuje naše krevní skupina.

Čtyřicátý druhý díl je posledním pokračováním pořadu o hubnutí s MUDr. Leošem Středou v roce 2014. Vánoční období je jedním z nejhorších z hlediska přibírání kilogramů. Venkovní počasí nikoho moc neláká k pohybovým aktivitám, a k tomu se stoly prohýbají pod vánočním cukrovím, chlebíčky a jednohubkami. Proto je dobré znát základní redukční diety. Hlavním tématem tohoto dílu je zónová dieta, která je populární převážně v zahraničí.

Také v novém roce pokračuje pořad na Tip rádiu, který se věnuje hubnutí a redukčním kúrám. Pořadem provází i nadále MUDr. Leoš Středa. Tento díl navazuje na ten předchozí, kdy byla řeč o zónové dietě. Ta je velmi účinná, ale bohužel u nás nepříliš známá a oblíbená spíše za hranicemi. Dieta spočívá v dodržování jiného poměru sacharidů, tuků a bílkovin v každém jídle, než tak jak to je běžné v naší normální stravě.

Další pokračování pořadu o hubnutí je věnováno redukčnímu režimu, jehož autorem je přímo moderátor tohoto pořadu, MUDr. Leoš Středa. Dieta se jmenuje StředaForm. Server www.kaloricketabulky.cz kdysi tuto dietu označil za nejpopulárnější u nás. Redukčních režimů je opravdu spousta a tak není možné s určitostí říct, zda je StředaForm nejpopulárnější. Jisté však je, že patří mezi ty nejoblíbenější a také nejúčinnější.

Čtyřicátý pátý díl navazuje na ten předchozí, kde byla řeč o dietě StředaForm. Tato dieta je opravdu velmi jednoduchá a i její dodržování je snadné. Odpadá při ní pocit hladu, který je běžný při různých nízkokalorických dietách, které lidem rozepisuje většina výživových poradců. Snaží se navíc tvrdit, že jejich redukční kúra je návodem na zdravou životosprávu. To ale není žádná dieta, protože principem každé je nějakým způsobem ošidit jídelníček, aby došlo k poklesu tělesné hmotnosti.

Již třetí díl pořadu o hubnutí na Tip rádiu je věnován redukční dietě StředaForm. Tuto dietu začal MUDr. Leoš Středa sestavovat ještě v době, kdy působil ve výzkumném ústavu endokrinologickém, tedy v osmdesátých letech minulého století. Dieta je oblíbená hlavně z toho důvodu, že člověka neomezuje z hlediska jeho běžných životních potřeb. Tak to dělají například běžné nízkokalorické diety a lidé je většinou nejsou schopní dlouho dodržovat a selhávají.

V rámci vysílání pořadu Jak zhubnout se posluchači mohou zúčastnit tzv. virtuální ordinace. Virtuální je proto, že pacienti navštíví pana doktora obrazně přes počítač, přes internet. Odborníkem, který radí, kterou redukční dietu zvolit, je MUDr. Leoš Středa. Někdy se říká, že dieta by neměla být základem hubnutí. Tím by měla být převýchova ke zdravému životnímu stylu. Ne každý však má tu možnost či odhodlání toto podstoupit.

I v tomto díle je povídání zaměřeno na dietu StředaForm. Ta byla sestavena hlavně pro ty, kteří nejsou schopni dodržovat zdravý životní styl, naučit se jíst pravidelně, pět až šestkrát denně v malých porcích. Tito lidé mají své zažité návyky pocházející z rodiny či z okolí a jen velmi těžko je dokáží překonat. Přesto ale chtějí zhubnout a není jich zrovna málo. Ideální je tedy dieta, která se nesnaží pacienta změnit, ale která se mu snaží přizpůsobit.

Dieta StředaForm hraje hlavní roli i v tomto pokračování pořadu o hubnutí. Nejedná se o žádný zázračný dietní režim, je to jedna z mnoha účinných diet, které jsou dnes známy a používány. Tato dieta staví hlavně na tom, že ne všichni lidé jsou schopni či ochotni změnit svůj dosavadní životní styl. Někdo nemůže z důvodu stravování v závodní jídelně, jiný zase připravuje jídlo celé rodině apod. Navíc náš národ zrovna nepatří mezi milovníky salátů, ale spíše máme rádi maso a knedlíky.

Pokud jste se rozhodli zhubnout, nemusíte do žádných hubnoucích center, ve kterých vám poradí se sestavením jídelníčku. Nemusíte ani hledat výživového poradce, který se vám nakonec jen bude snažit prodat nějaký svůj zázračný produkt na hubnutí. Můžete zkusit hubnout s naší virtuální ordinací a to zcela zdarma. Jak to vypadá, když pacient přijde k lékaři s problémem, kterým je jeho nadváha, mnohdy již obezita vyššího stupně?

 

  


O autorovi: MUDr. Leoš Středa přední odborník na hubnutí a diety. Zakladatel oboru estetická medicína u nás, který léčil významné celebrity. Jeho dieta StředaForm ke snižování nadváhy ho proslavila nejvíc. Je lékař, učí na několika vysokých školách v Praze i v zahraničí, je autorem odborných knih, vyvíjí léčebné a kosmetické přístroje, diety a dietní přípravky, jeho oborem je zdravá strava. Na Tip rádiu vysílá každou středu od 16 hodin.

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí