KalorickeTabulky.cz

Dobrý den, prosím vás o radu. Začala jsem držet dietu StředaForm a jsem s ní velice spokojená. Dřívější diety u mě ztroskotaly na tom, že jsem si musela složitě počítat kalorie. To u této diety nemusím. Chtěla bych se ale zeptat, jestli někde na internetu najdu jednotkové hodnoty potravin k dietě StředaForm. Často používám kaloricketabulky.cz, ale tyto jednotky jsem tam nenašla. Děkuji za odpověď. M. Horová, Lanškroun.

MUDr. Leoš Středa: Diety fungují na různých principech, ta moje hlídá množství rafinovaných cukrů, glykemický index a živočišné tuky. Tabulky najdete na webu streda.cz. Pokud tam některou potravinu nenajdete, počet jednotek si můžete jednoduše vypočítat z množství sacharidů a tuků. Takový výpočet je sice složitější, najdete ho třeba v knížce Univerzita hubnutí. Množství sacharidů uvádí například webová aplikace kaloricketabulky.cz. Takže budete moci u své oblíbené webové stránky zůstat.

Jak využívat aplikaci?

Ing. Tomáš Pětivoký, www.KalorickeTabulky.czI mně se líbí systém, který používá web kaorickétabulky.cz. Tento web vznikl před více než deseti lety původně jako soukromá databáze potravin, kterou si vytvořil provozovatel těchto stránek, pan Ing. Tomáš Pětivoký. Podělil se o seznam s ostatními uživateli internetu a jeho stránky se staly velmi oblíbenými. Postupně jsou stále zdokonalovány a dnes nabízejí i aplikace pro mobilní telefony a tablety.

Typickými uživateli této aplikace nejsou pouze lidé, kterým jsou vlastní slova dieta a hubnutí, ale také ti, kteří se zajímají o zdravý životní styl a zdravou životosprávu. V databázi je nyní kolem padesáti tisíc potravin a stále přibývají další, které mohou navrhnout například i sami uživatelé. Je možné tady také zjistit, kolik kalorií spotřebujete určitou činností či fyzickou aktivitou.

Aplikace kaloricketabulky.cz má spoustu funkcí, které se určitě hodí, pokud se zajímáte o to, co jíte. Zhruba před rokem byl založen blog této aplikace, kde si můžete přečíst názory odborníků na hubnutí, diety, zdravou životosprávu a další. Navíc je naplánovaná poradna, kde se budou moct uživatelé těchto odborníků zeptat na cokoliv ohledně zdravé stravy, shazování kilogramů a zlepšení životního stylu.

Jestli se chcete dozvědět víc, navštivte internetové stránky anebo si poslechněte pořad o hubnutí na Tip rádiu dnes od 17 hodin, kde bude hovořit přímo pan Pětivoký. Pokud nestihnete dnešní vysílání, v neděli ve 13 hodin můžete poslouchat reprízu pořadu.

Veřejné hubnutí

Na stránkách východočeských Deníků veřejně hubnou známé osobnosti: zpěvačka Ilona Csáková, režisér Tomáš Magnusek či Leoš Středa. A také naši čtenáři, kteří se nebojí veřejně se ke shazování kil přihlásit a podělit se o své výsledky v hubnutí s dalšími. Ozvěte se ve skupine NadvahaCz na Facebooku, zda používáte aplikaci kalorické tabulky při svém hubnutí. Přispíváte do databáze vlastními potravinami? Podobně jako portál kalorické tabulky, také Deník inspiruje k tomu, jak zhubnout další a další čtenáře. Pomáhá nám MUDr. Leoš Středa se svými spolupracovníky z 1. lékařské fakulty z Prahy a Fakulty biomedicínského inženýrství, který jezdí každý týden do ordinace v České Třebové. Se spoluautory (Profesor Rajko Doleček a MUDr. Kateřina Cajthamlová) vloni vydali Nebezpečný svět kalorií.

 

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí