Hubnutí, zdravá strava a lněné semínko

 Paní Lada Sitová z Lanškrouna si do facebooku zapsala: Dnes je to přesně půl roku, co jsem po denní hladovce zahájila nízkosacharidovou dietu STŘEDAFORM. Dodržovala jsem ji plně 3 měsíce, po krátkém přerušení v době letních narozenin pak ještě další měsíc do odjezdu na dovolenou. Po ní jsem uvažovala ještě se k dietě vrátit, ale Leoš Středa mi doporučil spíše si nyní váhu fixovat, případně hubnout už jinak (méně kalorická strava, pohyb – což bude přes zimu horší, přes léto jsem přece jen jezdila plavat aj.). A jaký je rozdíl oproti květnovému startu? Míry všech tří sledovaných partií shodně -12 cm, váha od počátku -15 kg ...Kalhoty mám teď velikost 38-40, podle střihu. To mi stačí... :)

 
Jak hubnou protagonisté?
 
Karel Pokorný, šéfredaktor Orlického deníkuŠéfredaktor Karel Pokorný má opět téměř o kilo méně, blíží se k 86 kg. Dieta ho baví, to je základ úspěchu. Věří, že do Vánoc to dotáhne na 85 kg, které si předsevzal. Jediným rizikem bude podle jeho slov vánoční návštěva u ženiných rodičů. Její maminka totiž výborně vaří...
 
Mgr. Stanislava Švarcová, starostka LanškrounaStarostka Lanškrouna Stanislava Švarcová minulý víkend hřešila (dietně), takže nezhubla celkově ani deko. Teď jí nezbývá, než to všechno dohánět. Uvidíme, co nahlásí příští týden. Váží 71 kg.
 
Doc. MUDr. Leoš Středa, Ph.D.MUDr. Leoš Středa, který vede obezitologickou ambulanci pro naše soutěžící v poliklinice Dopravního zdravotnictví, dokončuje novou knihu Nebezpečný svět kalorií, jejímiž autory jsou kromě něho také profesor Rajko Doleček a doktorka Kateřina Cajthamlová. Leoš Středa sedí celý den u počítače a sepisuje svá moudra. Na dietu prý teď nezbývá čas, takže má dokonce o kilo víc.
 
 
Chléb bez sacharidů za dvě minuty
Dnes hubnoucím přinášíme recept na nízkosacharidový chléb z lněné vlákniny, který se připravuje ze směsi semínek a tobolek lnu. Lněnou vlákninu mají např. v lékárně U nádraží v České Třebové, ostatní ingredience všude.
Co potřebujete: 3 polévkové lžíce namleté lněné vlákniny, 1 vejce, 1 polévkovou lžíci másla či margarinu, 1/2 kávové lžičky prášku do pečiva, k dochucení sůl, případně drcený kmín apod.
Namletá vláknina se připravuje z lněných tobolek a semínek. Není vhodné samotné lněné semínko bez tobolek. Potřebné množství rozemeleme nejlépe v elektrickém kávomlýnku. Můžeme však použít i běžný mlýnek na kávu. Namletou lněnou vlákninu, kterou nespotřebujete, uschovejte v ledničce, aby nezežlukla. Semínka obsahují zdravé omega 3 mastné kyseliny, které by se mohly v teple zkazit.
Příprava: Lžíci másla či margarinu rozehřejte po dobu 20 vteřin v mikrovlnné troubě. Použijte mělkou misku či hluboký talířek. Přisypte prášek do pečiva a zamíchejte. Přidejte 1 syrové vejce a metlou na šlehání směs rozšlehejte. Během šlehání postupně a pomalu přisypávejte namletou lněnou vlákninu, případně dochucující prostředky. Metličkou rozmíchejte, až se vše spojí a dejte na dvě minuty do mikrovlnné trouby. Vznikne tam krajíc (bochánek), který kopíruje tvar misky. Rozkrojte a pochutnejte si. 

Dieta Středaform se stala v naší čtenářské soutěži v hubnutí nejúspěšnější. Jak zhubnout pomocí této diety naučí každého MUDr. Leoš Středa v ordinaci. Získáte od této diety jídelníček, naučíte se, co je dietní strava a zdravá strava a budete hubnout. Ale i jak cvičit, resp. pohybovou aktivitu během hubnutí. Dr. Středa vám řekne, zda je prozhubnutí vhodná krabičkoá dieta, Dukanova dieta nebo dělená strava, zhubněte pod dohledem odborníka.

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí