Kategorie

V dalším díle pokračují rady, jak správně hubnout a zhubnout. Je zcela nesprávné, když vám výživový poradce či kdokoliv jiný naplánuje konkrétní dietní jídelníček. Hrozí, že během redukční kúry budete jíst něco jiného, než na co jste zvyklí a k čemu se po ukončení hubnutí opět vrátíte. V takovém případě je velmi pravděpodobný výskyt jojo efektu. Pacient by si měl jídelníček sestavit sám na základě doporučených potravin vhodných v rámci diety.

Padesátý druhý díl pokračuje v duchu redukčních diet, zdravého životního stylu a správné životosprávy. Uvádí jej MUDr. Leoš Středa. Představuje zde jednotlivé kapitoly knihy Nebezpečný svět kalorií, kterou napsal společně s Prof. Rajko Dolečkem a MUDr. Kateřinou Cajthamlovou. Cílem pořadu je naučit posluchače orientovat se ve světě hubnutí a diet, aby dokázali hubnout sami a neskočili na „špek“ kdejakému prodejci „zázračných“ přípravků na hubnutí.

Také další díl je věnován instantním dietám, které jsou vyráběny komerčně. Slouží k hubnutí pomocí komerčně nabízených koktejlů, kaší, nápojů, tyčinek a podobně. Takovéto redukční diety sice někdy mohou pomoct a být účinné v boji s kilogramy, většinou se však jedná pouze o krátkodobý efekt. Člověk hezky zhubne, ale jakmile začne jíst normální stravu, kila jdou opět nahoru. Velmi rychle po vysazení diety přichází jojo efekt.

Začít s hubnutím nemusí být pro každého jednoduché. Různých zaručených rad a tipů je plný internet a také mnoho časopisů. Pořad Jak zhubnout poradí posluchačům, čemu důvěřovat a čemu naopak nevěřit. Všechny tyto odborné rady jsou k naleznutí v knize Nebezpečný svět kalorií, kterou napsal prof. Rajko Doleček, MUDr. Leoš Středa a MUDr. Kateřina Cajthamlová. Právě jejím kapitolám je věnován padesátý čtvrtý díl vysílání.

Hostem dalšího dílu pořadu Jak zhubnout je opět MUDr. Kateřina Cajthamlová. Povídání je věnováno kapitolám knihy Nebezpečný svět kalorií, které právě paní doktorka Cajthamlová napsala. V minulém díle představila první kapitolu zaměřenou na filozofii hubnutí. Nyní pokračuje s další kapitolou, která se soustředí na to, kam až nás dovedla současná civilizace.

Několik posledních dílů se MUDr. Leoš Středa v pořadu Jak zhubnout věnuje kapitolám z knihy Nebezpečný svět kalorií, které napsala MUDr. Kateřina Cajthamlová. Ta se zaměřila spíše na psychologické aspekty hubnutí a na to, co člověka v životě ovlivňuje, proč lidé tloustnou a co jim může pomoci v boji s jejich nadbytečnými kilogramy. Obezita totiž není způsobena pouze nezdravou životosprávou, ale i mnoha dalšími faktory.

Padesátý sedmý díl pořadu je věnován posledním dvěma kapitolám knihy Nebezpečný svět kalorií. Autorem těchto kapitol je MUDr. Kateřina Cajthamlová, která celkem přispěla devíti kapitolami. Paní doktorka v posledních kapitolách shrnula svůj pohled na to, jakým způsobem by člověk měl hubnout, aby se nestal chronickým dietářem a následovatelem různých reklam a komerčních nabídek na internetu a v médiích.

 

  


O autorovi: MUDr. Leoš Středa přední odborník na hubnutí a diety. Zakladatel oboru estetická medicína u nás, který léčil významné celebrity. Jeho dieta StředaForm ke snižování nadváhy ho proslavila nejvíc. Je lékař, učí na několika vysokých školách v Praze i v zahraničí, je autorem odborných knih, vyvíjí léčebné a kosmetické přístroje, diety a dietní přípravky, jeho oborem je zdravá strava. Na Tip rádiu vysílá každou středu od 16 hodin.

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí