Nebezpečný svět kalorií je kniha tří lékařských kapacit: Prof. MUDr. Rajko Doleček, DrSc., Doc. MUDr. Leoš Středa, Ph.D. a MUDr. Kateřina Cajthamlová. V rámci veletrhu Bojujeme s tuky knihu pokřtil Ing. Petr Havlíček z televizního pořadu Jste to, co jíte.  

 

Diety a hubnutí jsou hlavním tématem publikace Nebezpečný svět kalorií autorů Prof. MUDr. Rajko Doleček, DrSc., Doc. MUDr. Leoš Středa, Ph.D. a MUDr. Kateřina Cajthamlová . Přehled všech metod hubnutí. Žádná dieta nechybí a všechny mají rozpis a jídelníček. Kompletní přehled a vyhodnocení. 

 

V pořadu televize UPC povídá o knížce jeden z jejích spoluautorů, Leoš Středa. UPC Česká republika podporuje české knihy a v rámci tohoto projektu vzniklo i krátké povídání o Nebezpečném světě kalorií. 

 

 

 

ČTENÁŘSKÉ RECENZE:

Dana Víchová

Knihu bych urcite doporucila vsem,kteri chteji snizit svoji vahu,zdrave se stravovat.Libi se mi jidelnicky ke kazde diete,kaloricke tabulky surovin, proste kniha se velmi povedla.

Fit pro život

 

Hlavně se tady z té knížky nepo***te. Tlusťoši by měli začít cvičit a nemusejí pak číst zbytečné knížky o hubnutí. Ty diety jsou teď strašná móda, každej na tom rejžuje. Všechno jsou to nějaký rychlokvašky. Moje matka má skoro 100 kilo a rozhodla se hubnout a šla do Natur House, kde jí nějaká slípka chtěla vnutit dietu za 17 tisíc a pak to samý v poradně Svět zdraví, tam se dokonce vytasili s 22 tisíci.

  •  » To ale něco jinýho.  Nebezpečný svět kalorií je přeci jen knížka  od doktorů, v poradnách bývají jen nějací poradci. A pokud vím Rajko Doleček dělá hubnutí už padesát let a Leoš Středa dvacet pět let.  Alena
  • »   Když za knížku nechcete utrácet, můžete si ji zdarma poslechnout na audioknihách.cz. Psal jsem to ve své recenzi. Petr

Jiřina

Nebezpečný svět kalorií - Rajko Doleček, Leoš Středa, Kateřina Cajthamlová

Pracuji jako dietní sestra v lázních. Knížky o výživě jsou moje hobby. Na Nebezpečný svět kaloríí nedám dopustit od jeho prvního vydání. Tehdy to byla útlá knížka, ale plná praktických rad. Toto - poslední vydání je úctyhodná bichle. Musím uznat, že je v ní úplně všechno. Někde jsem slyšela reklamu, že po ní si už nemusíte kupovat o hubnutí nic. Všechno že je v Nebezpečném světě kalorií. Nedovedu posoudit, zda ještě někde jsou jiné návody. Z hlediska třeba diet je tam doopravdy všechno, pro mě jsou výhodné i rozepsané příklady jídelníčků. Nakladatelství Ikar patří obrovský dík za vydání této knížky a za to, že dali dohromady tři nejzkušenější odborníky, kteří u nás jsou. Dávám plný počet hvězdiček.

  • »  Není tam o zelené kávě na hubnutí. Alex

Karolina

Nebezpečný svět kalorií - Rajko Doleček, Leoš Středa, Kateřina Cajthamlová

Mě nejvíce v Nebezpečném světě kalorií  zaujala kapitola „Vládne nám virtuální svět a média?“, kterou napsala MUDr. Kateřina Cajthamlová. I já tak nějak cítím, jak na nás neblaze působí moderní technologie. Dřív jsme také večer koukali na televizi, jenže přes den jsme měli pohyb. Dnes lze téměř vše potřebné zařídit přes internet. Podívám-li se na mládež, většina vypadá, že by potřebovala shodit nějaké to kilo. Není se čemu divit, když většinu volného času stráví koukáním do počítačů,  tabletů nebo s mobilama v ruce. Vzpomínám na své mládí. Pořád jsme s partou kamarádů lítali někde venku, jezdili na kole, v zimě bruslili na rybníce. Dneska mladí lítaj tak maximálně prstem po klávesnici nebo po displeji. Vím, že ve třídě jsme mívali jen jednu tlustou spolužačku. O obezitě mládeže nemohla být v té době řeč. A dneska se už mluví o obézních dětech. Jela jsem s dcerou na školu v přírodě jako doprovod, víc než polovina holek z její třídy byly tlusťošky... Takže mě paní doktorka mluví z duše. Celkově knížku hodnotím vysoce nadprůměrně.

  • »   No jo, to jsou takoví ti vzpomínálkové, jak dřív bylo líp. Jenže za komoušů byl všude hlad, tak se to tehdy hublo... Anonym

Petr

Nebezpečný svět kalorií - Rajko Doleček, Leoš Středa, Kateřina Cajthamlová

Dávám plný počet bodů. Knížku poslouchám jako audioknihu ve vysílání Tip rádia, tak za ní ani nemusím utrácet. Dokonce je teď souhrně na webu audiobook.cz.

 

 


Pokud pravidelně sledujete servery s tematikou hubnutí, víte, že mnohdy je finálním cílem prodej přípravků či služeb spojených s dietním poradenstvím. Pak je snaha přesvědčit k hubnutí každého. Nehledejte ideální postavu podle tabulek. Změřte si svůj body mass index Přečtěte si rady, jak zhubnout, které jsou zadarmo na našem webu.

 

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí