Sdružení STOB bylo založeno v České republice v roce 1990. Sdružuje pod sebou 300 psychologů, lékařů, nutričních terapeutů, cvičitelek a dalších odborníků z oblasti hubnutí. Cílem je pomáhat obézním s otázkou, jak zhubnout a jak si váhové úbytky udržet. Aktivita STOBu je založena na metodě kognitivně-behaviorální psychoterapie, která byla úspěšně ověřena na mnoha desítkách tisíců klientů.

STOB se na rozdíl od jiných metod hubnutí nezamýšlí pouze nad tím, co máte jíst a jak se hýbat, což je samozřejmě důležité. Zabývá se také tím, proč tyto teoretické znalosti hubnoucích je tak těžké převést do praktického života. Pracuje s myšlenkami a emocemi, které vedou právě k nevhodným stravovacím a pohybovým návykům. Naučí vás, jak řešit stres jinak, než jídlem a jak se dostat z bludného kruhu jojo efektu. Tato metodika je používána v kurzech snižování nadváhy a v jejich internetovém programu. Cílem aktivit STOBu je postupně změnit vaše stravovací a pohybové návyky, kdy výsledkem není pouze trvalý váhový úbytek, ale i zlepšení kvality života.

 

 

"Nikdy nepoužívám slovo dieta," řiká PhDr. Iva Málková, zakladatelka STOBu. Její jméno je v obezitologii významný pojem. Seznamte se také s dalšími experty na diety a hubnutí, např. Prof. MUDr. Rajko Dolečkem, DrSc.