Přes léto spousta lidí a převážně ženy stále řeší otázku, jak zhubnout a vytvarovat postavu do plavek ještě před odjezdem na dovolenou. Samozřejmostí by měla být úprava jídelníčku a popřípadě vhodná dieta. Pokud již trpíte nadváhou či dokonce obezitou, bez diety se neobejdete.

30 denní výzva je zdánlivou novinkou, i když ve světě jsou tyto výzvy známy již delší dobu. Principem je dodržení daného plánu, kdy se cvičí každý den po dobu jednoho měsíce. Na každou partii těla je dán jeden cvik. Každý den je určený počet opakování tohoto cviku a ten se navyšuje.

POZOR!! Toto cvičení však je vhodné pouze pro zdatnější jedince a ne pro obézní. Těm by mohla naopak přemíra fyzické zátěže uškodit a zbytečně je stresovat. Pro lidi trpící obezitou je vhodnější pomalé a mírné cvičení, jakým je například Pilates nebo jóga. Nejlepším pohybem je chůze, která tělo nijak nezatěžuje, protože jde o naprosto přirozený pohyb.

Pokud se však řadíte do kategorie lidí s lepší fyzickou kondicí a chcete si shozené kilogramy udržet, či váhu ještě o pár kilogramů vylepšit, může být pro vás toto cvičení opravdovou výzvou.

Břicho

Posilování a hubnutí břicha dosáhnete tím, že budete dělat cvik s názvem „leh sed“. Cvičte počet opakování podle tabulky.

Zadek

V případě hubnutí této problémové partie je nejlepším cvikem dřep. Denně dělejte dřepy podle tabulky a už po pár dnech uvidíte první výsledky.

Ruce

Pro vytvarování rukou jsou vhodné kliky. Počet opakování opět najdete v tabulce.


Zkuste dietu StředaForm, kterou sestavil lékař MUDr. Leoš Středa. Je velmi snadná a účinná.

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí