Nejpřirozenějším pohybem každého člověka je chůze. Bohužel se z běžného života mnohých lidí vytrácí. Někteří lidé ujdou za den sotva pár kroků. V dnešní době výtahů, automobilů a eskalátorů se prostě pohyb opomíjí. To vede ke ztrátě tělesné kondice, přibírání na váze, zpomalení metabolismu a k mnoha dalším obtížím a nepříjemnostem. Při tom zrovna chůze je skvělým doplňkem diety při hubnutí. Každá dieta doprovázená touto základní pohybovou aktivitou je mnohem účinnější. Takže pokud řešíte otázku jak zhubnout, jděte do chůze.

Každý by měl denně ujít minimálně 10 000 kroků ke zdraví, což je přibližně 7 kilometrů. Pomůckou vám může být úplně obyčejný krokoměr za pár korun. Připnout se dá za pásek, anebo prostě jednoduše strčit do kapsy. Když se na něj večer podíváte a zjistíte, že vám chybí dva tisíce kroků, je otázkou asi 15 minut je dojít.

Jak začít s chůzí? Není to těžké. Pokud máte psa, berte ho na delší procházky. Můžete se procházet s partnerem nebo s kamarádkou. Nikdy není pozdě na to začít. Nepotřebujete kupovat žádné speciální sportovní vybavení. Vhodné je však investovat do dobrého obutí. Nejlepší jsou boty s odpruženou podrážkou, které tlumí nárazy a šetří tak naše klouby.