Cvičební metoda Pilates

Cvičební metoda Pilates

Pilates je forma cvičení vhodná pro všechny, kteří se zabývají otázkou jak zhubnout. Hubnutí s pomocí diety je účinné a fyzická aktivita se mnohdy nedoporučuje kvůli vyčerpání a nedostatku energie. Většinu lidí trpících obezitou ale trápí například bolesti zad či kloubů. S tímto problémem jim pomůže právě cvičení Pilates.

Zakladatelem byl Joseph Hubertus Pilates z Německa. Využil své letité znalosti a zkušenosti s různými cvičebními styly a vytvořil vlastní metodu cvičení. Základem této metody je koordinace a kontrola pohybu, aktivace centra těla a správné dýchání. Pilates se cvičí na celém světě již přes sto let. Oblíbili si jej nejen lidé, kteří chtějí zlepšit svou kondici, ale právě také ti, které trápí potíže s pohybovým aparátem.

Cvičení Pilates napomáhá především ke zlepšení fyzické kondice, při bolestech zad, k posílení stabilizačního centra těla, při redukci obezity.  Můžou jej cvičit všechny věkové kategorie, muži i ženy. Velmi oblíbená je tato metoda hlavně u žen středního a pokročilého věku. Stejně tak jako u většiny sportů, i zde je velmi důležitá pravidelnost provádění cviků.  


Dieta StředaForm, kterou pacientům rozepisuje MUDr. Leoš Středa, může pomoct také vám. Více čtěte zde.