V těhotěnství přibere každá maminka nějaké to kilo navíc a co nejdříve bych se jich chtěla zbavit. Hned po porodu ale není dobré hned začínat s nějakou dietou, hlavně pokud kojíte. Při kojení je dobře mít stravu vyváženou a plnohodnotnou. Je lepší spíš najet na zdravou, vyváženou a pravidelnou stravu. Velmi důležitý je také pitný režim. Je také dobré začít cvičit co nejdříve.

Stačí si během dne udělat pár jednoduchých cviků. V šestinedělí pouze doporučené cviky na vrácení dělohy zpět. Pak můžete začít pomalu přidávat. Vaše břicho se devět měsíců zvětšovalo, tak potřebuje trochu času na jeho navrácení. Budete-li ale od začátku poctivě cvičit, během několika týdnů se vám svaly na břiše zas zpevní a břicho se začne vracet do původního stavu.

Nejdůležitější je pravidelné zatěžování všech břišních svalů. Na to vám stačí jen pár minut denně. Také je potřeba si po porodu zpevnit svaly v oblasti pánve, na to jsou dobré cviky, které posilují svaly pánevního dna.

 

Nejlepší cviky na břicho po porodu:

Na přímé břišní svaly - lehněte si na záda a pokrčte nohy, ruce si položte na ramena. Břišní svaly přitahujte tahem směrem ke kolenům. Stačí jen zatnout břišní svaly, nemusíte zvedat záda ze země. Cviky provádějte plynule, důležité je pravidelné dýchání. V jedné sérii cvičte asi 15 x. Opakujte 2 – 3 série.

Na šikmé břišní svaly – zůstaňte na zádech a nohy mějte stále pokrčené. Pravou nohu položte na levé koleno, ruce jsou položené na hrudníku, dlaně na ramenou. Provádíte tak, že se snažíte levým ramenem přitahovat tahem k pravému kolenu. Cvik opakujte asi 10 x. Opět opakujte 2 – 3 série. To samé pak cvičte na druhou stranu.

Na spodní část břišních svalů – lehněte si na záda, ruce jsou položené podél těla, svírají mírný úhel. Ruce a záda jsou po celou dobu cvičení v kontaktu s podložkou. Nohy jsou natažené a nebo mírně pokrčené. Vždy s výdechem zatněte břišní svaly a zvedejte nohy nahoru. Není nutné nohy zvedat až do pravého úhlu. Po celou dobu musí být hýždě v kontaktu s podložkou.

Je jasné, že cvičení po porodu bude u každé novopečené maminky individuální. Základem je nezapomenout na to, že tělesné změny, kterými projdete během těhotenství, budou vyžadovat svůj čas, než se vše vrátí opět do normálu. 

 

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí