Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /www/doc/www.nadvaha.cz/www/system/helper/utf8.php on line 654


Rozhodli jste se vyřešit otázku jak zhubnout a dieta vám připadá málo? Pomoct při hubnutí vám může také vhodné cvičení a pohybová aktivita, které je dobře zařadit ve druhé fázi hubnutí. Před každým fyzickým výkonem je velmi důležitý strečink. Nemenší důležitost je kladena také na správné dýchání. Tělo a svaly totiž potřebují při zátěži zvýšený přísun kyslíku.

Při správném dýchání vydržíte větší zátěž a jste výkonnější. Většina lidí se však za svůj dech stydí. Přijde jim hloupé nahlas vydechovat v posilovně plné lidí, stejně tak doma před televizí. Je to ale něco naprosto normálního a při cvičení vítaného a nutného.

Co se techniky dýchání týče, je naprosto jednoduchá a zvládnutelná. Platí obecné pravidlo, že při námaze a kontrakci (stažení) svalu je VÝDECH a při uvolnění a vrácení do původní polohy je NÁDECH. Je dobré se na toto ze začátku soustředit a správné dýchání si zautomatizovat. Nestane se vám potom, že byste se soustředili více na dýchání, než na samotné cviky.

Při různých sportech se může potřeba dýchání lišit. Například při posilování platí obecné pravidlo STAH – VÝDECH a UVOLNĚNÍ – NÁDECH. Když však provádíte nějaké rehabilitační cvičení, nebo strečink, dýchání by mělo být naopak, tedy při stahu nádech a při protažení výdech. Když chcete sval zafixovat v určité poloze, je dobré zadržet dech. Aerobní cvičení, jako je běh či jízda na rotopedu, vyžaduje plynulé a uvolněné dýchání.


Snadné hubnutí s pomocí diety StředaForm, kterou sestavil MUDr. Leoš Středa. Více se dočtete zde.

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí