Jak zhubnout lýtka, foto archív Leoš StředaHubnutí lýtek, resp. návod, jak zhubnout lýtka, je oblíbený chyták některých  méně seriózních webů, které se vás snaží přesvědčit, že takové hubnutí dokážou. Hlavně si budete muset koupit jimi nabízené přípravky, a pak prý vám lýtka zeštíhlí. Obvykle vám nabídnou komplexní diagnostiku vašeho těla, podle které zjistí váš metabolický typ. Pak vám poradí, jak se máte správně stravovat. Získáte vzorový jídelníček a seznam potravin, které jsou pro vaše tělo vhodné a kterých byste se měli vyvarovat. Samozřejmě v tom seznamu budou suplementy z jejich nabídky, které je nutné zakoupit. A pak vám slíbí, že i ta lýtka zeštíhlí. Ve skutečnosti je to nesmysl. Na lýtku obvykle žádný tuk není, jde o vycvičený sval. Takže žádná redukční kúra není účinná. Více o tom hezky povídá paní doktorka Kateřina Cajthamlová v rozhlasovém pořadu o zdraví a zdravé výživě, ale i o dietách a hubnutí. K hubnutí lýtek nepomáhá žádná dieta ani populární Dukanova dieta, ale ani dieta StředaForm. 

Existují dvě výjimky. Pokud trpíte celkovou obezitou, a rozhodnete se hubnout celkově, a shodíte hodně, pochopitelně se to projeví i v oblasti lýtek. Jen počítejte s tím, že právě ta lýtka hubnou nejméně. Druhou výjimkou jsou lýtka silnější díky otokům. Pak je potřebná řádná terapie zaměřená na otoky dolních končetin, tj. nejprve celkové vyšetření ke zjištění příčiny a podle toho lékař doporučí další postup.
 
A co cvičení? Většina cvičení posiluje svaly, tj. aerobik i posilování obvykle způsobuje nárůst objemu svalů. Není to tedy k hubnutí lýtek vhodné vůbec. Na některých webech se občas diskutuje o dobrém efektu strečinkových sestav, které obvykle nezpůsobují nárůst svalového objemu. Vhodnou technikou by mohlo být cvičení pilates. Ozvěte se někdo, kdo s touto technikou zeštíhlel lýtka a je ochoten se o zkušenosti podělit.

 

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí