Jóga

Jóga

Dalším druhem cvičení, které můžete při redukční kúře vyzkoušet, je jóga. Její téměř zázračné účinky jak na tělo, tak na mysl, jsou známé již spoustu let. Původem tato metoda pochází z Indie, ale v dnešní době je rozšířena do celého světa.

Jóga nejenom, že příznivě působí na psychiku, ale také krásně formuje postavu. Při hubnutí je důležité cítit se „v pohodě“ a právě tento druh pomalého cvičení vám může pomoci. Ptáte se, jak zhubnout a cítit se dobře? Samozřejmě by neměla chybět správně zvolená dieta. Tu by měla doprovázet a především následovat zvýšená fyzická aktivita. Jóga je vhodná i pro naprosté začátečníky, dosud nepolíbené sportem a cvičením. Při jejím pravidelném cvičení lze velmi brzy pozorovat výsledky. Je také vhodná při bolestech pohybového aparátu.

Samotné cvičení probíhá tak, že postupně cvičíte ásány, což jsou jógové pozice. Sestava vám nezabere více, než půl hodiny. Jestli však máte času více, můžete si pozice různě přidávat a kombinovat. Celou lekci je vždy vhodné zakončit relaxací pro uvolnění celého těla.


Nenáročnou a jednoduchou dietou je například dieta StředaForm, kterou doporučuje MUDr. Leoš Středa. Více se dočtete zde.