Každý z nás chce být krásný, obdivovaný a vypadat mladší. Proto lidé po celém světě svěřují své tělo do péče plastických chirurgů. V České republice je mnoho center estetické chirurgie, které pomáhají lidem plnit jejich sny. K tomu využívají spousty metod a přístrojů. Například na klinice estetické chirurgii v Hradci Králově či v Ústí nad Labem rozšířily služby pomocí nejmodernějších přístrojů. Ty tvarují tělo i obličej, zaměřují se také na kosmetická ošetření a omlazení a korekci vrásek. Co se týká kosmetických ošetření, na výběr máme například omlazení pomocí amerických přístrojů, nabízející neinvazivní rejuvenci pleti. Nebo například Mezoterapie. Mezoterapie je metoda, kdy se pomocí mikroinjekcí do podkoží vpravují vitamíny, homeopatika a jiné přípravky. Nová metoda pro kolagenovou indukční terapii se nazývá mikroneedling. Je to vysoce účinná metoda k léčbě jizev, strii a rejuvenaci pokožky. Kavitace,radiofrekvence, rázových vln či například lymfodrenáží je využíváno k modelovaná těla a obličeje. Do estetické chirurgie patří i metoda fotoepilace pomocí světla IPL, která slouží k odstranění nežádoucích chloupků. Je také spoustu metod které vedou k fotoomlazení. Jsou to světelné terapie. Například to může být LED světelná terapie, kolagenárium..Tyto metody nám pomáhají s pigmentovými skvrnami, akné a mastné kůži.

Mezi velký hit v současné době patří bezbolestná liposukce. Tuto metodu nám poskytuje přístroj EXILIS. Je to nejmodernější metoda, která kombinuje fyzikální účinky ultrazvuku a radiofrekvence. Tím, že tyto dvě metody působí společně, je to metoda velmi efektivní. Přístroj EXILIS byl vyvinut primárně k odbourávání nežádoucích tukových polštářů. Tím, že se zmenšili tukové polštáře na žádoucích místech, dochází ke zmenšení objemu tkáně a ke tvarování postavy. Ale to není jediné použítí přístroje EXILIS. EXILIS se dá také využívat ke zlepšení struktury a elasticity pokožky, redukci celulitidy a zlepšení prokrvení pokožky.

Přehled účinků aplikace přístroje EXILIS : bezbolestná liposukce tvarování postavy redukce a zmírnění projevů celulitidy redukce a zmírnění strií celkové zlepšení elasticity a struktury pokožky vyhlazení nerovností pokožky například po chirurgických zákrocích zlepšení prokrvení pokožky zlepšení lokálního metabolismu redukce zadržování tekutin a podpora funkce lymfatického systému

Výhody přístoje EXILIS : Prokazatelné, měřitelné a viditelné výsledky – ošetření přístrojem EXILIS přináší viditelné výsledky formování postavy a to zřetelně při pohledu do zrcadla. Redukce tukových polštářů je měřitelná a centimetry úbytků lze snadno odečíst na metru při měření dané partie. Ošetření přináší jasně viditelné zlepšení elasticity pokožky, výrazný omlazovací efekt, redukci celulitidy a strií. Dlouhodobé výsledky terapií – výsledky terapií jsou dlouhodobé. Redukované centimetry klienti zpět nezískají (toto je běžné u ultrazvukové kavitace). Naopak, až několik měsíců po ukončení terapie ještě dobíhá její efekt. Široká škála efektů terapií – efekty terapií přístrojem EXILIS nespočívají jen v rychlém a efektivním tvarování postavy, ale přináší efekty: redukce a zmírnění projevů celulitidy, redukce a zmírnění strií, celkové zlepšení elasticity a struktury pokožky, vyhlazení nerovností pokožky například po chirurgických zákrocích (zejména po nekvalitně provedené klasické liposukci), zlepšení prokrvení pokožky, zlepšení lokálního metabolismu, redukce zadržování tekutin a podpora funkce lymfatického systému. Velmi krátká doba ošetření – doba ošetření je velmi krátká. Ošetření je možné bez problémů absolvovat například během polední přestávky. Doba ošetření je maximálně 15-20 minut. Ošetření je potřeba opakovat přibližně 4-6x v rozmezí 10-14 dnů mezi sezeními. Příjemná terapie ve formě teplé masáže – ošetření je vnímáno jako intenzivní a příjemná tepelná masáž. Klient po dobu terapie leží pohodlně na lůžku. Přístroj nevydává žádné nepříjemné zvuky a tak klient může opravdu relaxovat. Možnost ošetření v každém ročním období – ošetření je naprosto nezávislé na ročním období a opálení klienta. Bez jakékoliv rekonvalescence a omezení běžných aktivit – při neinvazivním, bezbolestném ošetření odpadá nutnost jakékoliv rekonvalescence. Klient může provozovat veškeré běžné aktivity, na který je zvyklý a to včetně sportu. Vše naprosto bez omezení. Bez nutnosti změny životního stylu – během terapií není potřeba měnit životní styl, cvičit, jíst jakékoliv doplňující preparáty. Pro podporu efektu terapií je vhodné je zvýšit pitný režim a lehce zvýšit pohybovou aktivitu pro urychlení metabolismu (místo výtahu schody).

Další velmi využívaný přístroj je přístroj Ulthera. Tento přístroj umožňuje přesné subdermální zacílení ultrazvukové energie, aplikuje energii do různých hloubek kůže a tím vytváří matrici termálních koagulačních bodů v žádaných místech a hloubkách. To vede k viditelnému vyhlazení kůže a zpevnění pokožky a k tvorbě nového kolagenu. Kolagen je protein zodpovědný za mladistvý vzhled a pevnost kůže. Tento přístroj je velmi dobrá alternativa pro ty klienty, kteří nemohou nebo nechtějí podstoupit chirurgický face-lift. Přístroj Ulthera je jedinečný. Žádný jiný přístroj nemá takové úžasné výsledky. Ulthera dodá vaší pokožce lift po jediné aplikace. Tato aplikace trvá 30-90 minut podle rozsahu výkonu.

Zákrok začíná tím, že na pokožku se přiloží hlavice Ulthery. Na monitoru se zobrazí detailní obraz pokožky, přístroj sám naplánuje přesné ošetření. Ultrazvukovou hlavicí Ulthery jsou následně vysílány přesné cílené ultrazvukové pulzy až do hloubky podpůrné tkáně - až 4.5mm, kde se dosahuje nejlepších liftingových výsledků. V průběhu ošetření může být vnímán lehce nepříjemný pocit pálení či pnutí, ale každý pacient to vnímá jinak a tento pocit je pouze dočasný. Tento pocit nám dává najevo, že došlo k zasažení správných vrstev pokožky. Před zákrokem je možné užít analgetika.

Po zákroku může klient pokračovat ve svých každodenních aktivitách. Několik málo dní po zákroku jsou běžné pocity pnutí kůže, její citlivost a mírný otok. Zpevnění a vypnutí pokožky se rozvíjí za 2-3 měsíce. Tvorba nového kolagenu přetrvává až 5let.

V estetické chirurgii existuje velké množství přístrojů, které pomáhají lidem, získat jejich vysněný vzhled. A jejich nabídka se každý den rozšiřuje, jak firmy dodávají na trh nové výrobky. V současné době je možné estetickou chirurgií dosáhnout skoro všeho, co si klient bude přát.

Denisa Škvorová

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí