Už jsme v naší soutěži psali o tom, že prosinec a vůbec zimní měsíce jsou na hubnutí složité, protože tělo má tendenci střádat tuk do zásoby. Nepřibírat na vánoce je u některých diet těžké proto, že se tyto svátky u nás staly synonymem přejídání. Naštěstí většinu našich soutěžících nadchala dieta STŘEDAFORM, kde se tolik nehledí na množství potravin, i když samozřejmě přejídání není vhodné ani s touto dietou. Omezují se však sacharidy, tak mohou nastat problémy kolem vánočního cukroví. S těmi si budeme radit dnes i za týden.

Jak hubnou vyhlašovatelé soutěže?

Zdá se, že paní starostka Lanškrouna, Mgr. Stanislava Švarcová je ke konci roku zaneprázdněna ještě více. Tento týden výsledky svojí váhy nedodala. Tak budeme předpokládat, že asi žádný úbytek nenastal. Protože, to by se úspěchem jistě pochlubila. Minulý týden vážila 72 kg, tak jí tuto váhu započteme i tentokrát

Oproti minulému týdnu se u pana šéfredaktora Karla Pokorného nic nezměnilo. Pořád osciluje kolem 86 kilogramů a pořád se chystá na generální útok, kterým chce dobýt vysněný cíl – do vánoc shodit na 85 kilo. Jeho dieta je masíčko se zeleninou, pár dní takto vydržel a ještě hodlá vydržet. Není to řehole jako u diet, kde se počítají kalorie. Tak to doufejme panu šéfredaktorovi vyjde.
 
MUDr. Leoš Středa už je zase v Asii. Neužívá si, on přes zimu učí na vysoké škole v Manile a současně připravuje budoucí filipínské studenty, kteří přijedou studovat obory zaměřené na zdravotnictví a sociální služby k nám do České republiky. Na Filipínách se stále používají libry místo kilogramů, takže se jeho váha číselně více než zdvojnásobila, má 206 lbs. Na internetu najdete přepočtové tabulky, ale můžeme vám sdělit, že nezhubl ani nepřibral.
 
Jak na vánoční sladkosti?

Hanka Marešová je ta usměvavá a povídavá dáma, se kterou se setkávají ti soutěžící, kteří přicházejí do ordinace k panu doktorovi. Málokdo ví, že původně se vyučila pekařkou a cukrářkou a toto svoje umění nyní uplatňuje při vytváření receptů na bezsacharidové pochoutky. Dnes je to dieta: vánoční tvarohová bábovka se lněnou vlákninou - sladkost, kde není žádná mouka a tudíž sacharidy jsou potlačeny na minimum. 

Tvarohová bábovka s lněnou vlákninou

Ingredience:

  • 1 vejce
  • 2 ml tekutého sladidla
  • 1 lžíce tvarohu (50g)
  • 1 lžíce margarínu (20g)
  • 1 lžíce namleté lněné vlákniny
  • 1 lžíce mletých ořechů (10g)
  • špetka jedlé sody

Příprava: 

Rozehřátý margarín (ne horký), vejce, sladidlo a tvaroh metličkou rozmícháme, až se vše spojí. Vlákninu, ořechy a sodu promícháme a přidáme do připravené hmoty. Do připravené silikonové formičky nalijeme hmotu a vše pečeme v mikrovlnné troubě přibližně 2 minuty (nutno vyzkoušet, každá mikrovlnka je jiná).

Dieta Středaform se stala v naší čtenářské soutěži v hubnutí nejúspěšnější. Jak zhubnout pomocí této diety naučí každého MUDr. Leoš Středa v ordinaci. Získáte od této diety jídelníček, naučíte se, co je dietní strava a zdravá strava a budete hubnout. Ale i jak cvičit, resp. pohybovou aktivitu během hubnutí. Dr. Středa vám řekne, zda je prozhubnutí vhodná krabičkoá dieta, Dukanova dieta nebo dělená strava, zhubněte pod dohledem odborníka.

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí