Středaform a Rytíři Jose Rizala

Na Filipínách sbírá MUDr. Leoš Středa i tamější domácí recepty na asijské laskominy, které jsou vhodné pro dietu Středaform. To je dieta, se kterou hubne většina čtenářů Orlického deníku, kteří se zapojili do naší soutěže v hubnutí a kteří chodí do naší ordinace v Poliklinice Dopravního zdravotnictví v České Třebové. Princip je jednoduchý, při dietě je kladen důraz na bílkoviny, ale omezují se zejména sacharidy a pokud možno i nasycené tuky.

Vánoční či novoroční ananasová šunka.

Filipíny nejsou tak exotická destinace, jak si mnozí představují. Jde o bývalé asijské území Spojených států, které se osamostatnilo. Podobně jako blízká Republika Palau, ležící už v Mikronésii. Filipínská kuchyně je v mnohém inspirována Amerikou, a tak všichni jedí ve fast foodech a zájezdy do obchodních domů jsou oblíbenou víkendovou kratochvílí Filipínců. Zkrátka najdete tam všechny neřesti moderního života, podobně jako u nás nebo zmiňované Americe. A logicky je i kuchyně inspirována západní kulturou, jako například vánoční pečení ananasové šunky. Ta se dá díky fantazii Filipínců připravit i tak, že neobsahuje sacharidy, přestože je sladká. Příprava trvá dlouho, ale vyplatí se.

Maso nejprve 
vaříme v limonádě

Jak nádherně šunka může vypadat, prezentuje doktorův filipínský kamarád Paul Santos. Je to jeden z vrcholných představitelů filipínské šlechty. Řád rytířů Josého Rizala je aristokratickým řádem, který byl zřízen na základě republikového zákona. Tak trochu zvláštnost – Filipínská republika si zřídila šlechtický řád, který je vlastně pozůstatkem feudalismu. Inspirací byl národní hrdina Dr. José Rizal, popravený Španěly před 116 lety, 30. prosince 1896. Jeho odkaz uctili vytvořením rytířského řádu. Tento lékař patřil k nejvzdělanějším Filipíncům, zcestoval celou Evropu a jeho nejbližším přítelem byl dokonce Čech, profesor Blumentritt z Litoměřic. Paul Santos (na fotografii) doma šlechtické zvyky odkládá a sám si ananasovou šunku peče. Filipínci adoptovali britské šlechtické tituly, takže Paul je Sir. Na rozdíl od našeho knížete Schwarzenberga může Sir Paul svůj titul používat bez omezení. S naším prezidentským kandidátem se setkal i osobně, když byl před lety na Filipínách jako ministr zahraničních věcí na návštěvě

Dieta Středaform se stala v naší čtenářské soutěži v hubnutí nejúspěšnější. Jak zhubnout pomocí této diety naučí každého MUDr. Leoš Středa v ordinaci. Získáte od této diety jídelníček, naučíte se, co je dietní strava a zdravá strava a budete hubnout. Ale i jak cvičit, resp. pohybovou aktivitu během hubnutí. Dr. Středa vám řekne, zda je prozhubnutí vhodná krabičkoá dieta, Dukanova dieta nebo dělená strava, zhubněte pod dohledem odborníka.

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí