Dieta Středaform a receptář

Do hubnoucí soutěže Orlického deníku je dnes zapojeno téměř dvě stě  lidí. Snaží se společně dokázat, že hubnutí nemusí být složité, pokud zvolíte takové diety, které jsou jednoduché a dají se držet. Taková je například nízkosacharidová dieta Středaform nebo dělená strava či krabičková dieta.

Dieta Středaform po filipínsku

Adobo je filipínské národní jídlo, slovo pochází ze španělštiny (kde slovo adobo znamená marináda). Skutečně se jedná o dietní a chutnou omáčku nebo hustou polévku. Potřebné suroviny: 1 kuře nasekané na kousky (0 jednotek), 1/4 cibule (3 jednotky), sójová omáčka 1 lžíce (0,5 jednotky), česnek (0,5 jednotky), ocet 1 lžíce (0 jednotek), bobkový list 5 ks (0 jednotek), 1/2 vepřové nožičky nebo 1/4 vepřového kolínka (0 jednotek), sůl (0 jednotek), 500 ml vody (0 jednotek), sladidlo (0 jednotek). Příprava: Všechny ingredience kromě sladidla vložte do papiňáku, po odstavení přidejte sladidlo. Sladidlo přidáváme až nakonec proto, že během varu se často znehodnocuje a ztrácí sladkou chuť. Když vynecháte cibuli, má celé jídlo podle diety Středaform jedinou jednotku, s čtvrtkou cibule je to o tři jednotky více.

Šéfredaktor splnil svůj závazek

Šéfredaktor Karel Pokorný měl minule 85,7 kg. Jeho závazek je 85 kg, ale pozor, to je závazek nový a přísnější. Na počátku soutěže chtěl shodit „jen" na 90 kg. Když to splnil, rozhodl se ještě „sundat" dalších 5 kg. Asi se mu hubnutí zalíbilo. Minulý týden chyběl k vytoužené metě necelý kilogram a tento týden v pondělí nechal dr. Leoši Středovi vzkaz: „Definitivně mířím k 85 kg a věřím, že je budu na konci týdne, tedy v den dalšího vydání našeho soutěžního seriálu, opravdu mít. Vše tomu nasvědčuje. Pak zkusím jít ještě o něco málo s váhou dolů – a poté už budu jen a jen stabilizovat."

Starostka Lanškrouna Stanislava Švarcová vážila 73,5 kg, ale nějak se odmlčuje a aktuální váhu neposílá. Po Novém roce se rozhodla, že se pustí do dělené stravy, aby napravila vánoční škody. Tak snad příští týden budou naše informace aktuální.

Doktor Leoš Středa měl minule 93,5 kg. Hubne dál, chce se dostat pod 90 kg. V Asii je to obtížné, neb všude jsou lákadla v podobě atraktivních jídel. A hlavní asijský chod – rýže – neodpovídá ani v nejmenším jeho dietě založené na omezení sacharidů. Od minulého týdne shodil půl kila, takže má 93 kg. „Důležité je si najít taková jídla, která se pro konkrétní dietu hodí, zajímavým jídlem je třeba filipínské adobo, které je syté, dobré, takže ho dovedu jíst pořád. Připravil jsem pro čtenáře recept," napsal redakci.

Dieta Středaform se stala v naší čtenářské soutěži v hubnutí nejúspěšnější. Jak zhubnout pomocí této diety naučí každého MUDr. Leoš Středa v ordinaci. Získáte od této diety jídelníček, naučíte se, co je dietní strava a zdravá strava a budete hubnout. Ale i jak cvičit, resp. pohybovou aktivitu během hubnutí. Dr. Středa vám řekne, zda je prozhubnutí vhodná krabičkoá dieta, Dukanova dieta nebo dělená strava, zhubněte pod dohledem odborníka.

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí