zumba na |Filipínách

 Dieta je základ hubnutí. Pohybem už tak snadno nezhubneme, ale v každém případě je to hlavní prevence. A pohybu, žel, máme stále méně.  Napsali jsme společně s profesorem Rajko Dolečkem a doktorkou Kateřinou Cajthamlovou nové vydání knížky „Nebezpečný svět kalorií – kniha 3 lékařů". Paní doktorka Cajthamlová si tam správně posteskla, když porovnává nedávnou historii a dnešek: Děti chodily pěšky do školy s taškou na zádech, dospělí docházeli do práce a na nákupy rovněž s nezbytnými taškami. Pravidelné procházky, tzv. korza, večer byla normou. Za první republiky bylo normou navštěvovat Sokola a pěstovat fyzickou odolnost a kulturu. Tehdy ještě znělo heslo „udržovat štíhlou linii", nebylo moderní „rychle zhubnout 5 kilo do plavek". Tělocvik byl do 90. let jedním z obecně oblíbených předmětů ve škole…

Šěfredaktor splnil závazek

Závazek dosáhnout 85 kg šéfredaktor Karel Pokorný splnil. Jak sám píše: „Svého jsem dosáhl, moje aktuální váha osciluje kolem 85 kg. Jsem za to moc rád a docela bych chtěl o celé té anabázi i něco napsat." A ještě připsal vzkaz, který si MUDr. Leoš Středa rád přečetl: „Jsem vám obrovsky vděčný, že jste mě přesvědčil o svém projektu a zatáhl mě do hubnutí."

MUDr. Leoš Středa zůstal na 93 kg, tedy stejně jako minulý týden. Vyrábí si na Filipínách vlastní jogurty, protože tam se i obyčejný bílý jogurt sladí, a samozřejmě cukrem. Jogurt v našem podání je tam neznámý, nikdo by ho nejedl, neb Filipíncům chutná sladké. Jenže pro dietu Středaform musí být jogurt bez cukru.

Lanškrounská starostka Mgr. Stanislava Švarcová se stále neozývá. Má pořád svých 73,5 kg? Nebo se váha pohnula směrem dolů? Nechybí jí tolik, Leoš Středa jí doporučil shodit na 69 kg.

Asijskému cvičení vládne zumbak

Z asijských zemí patří Filipíny k těm nejlenivějším, pokud se týče pohybu a cvičení. Ono je to dáno i tím, že tamější autobusy nezastavují na zastávkách, ale tam, kde si řeknete. Většina Filipínců si nechá zastavit před domem. A pokud to mají od domu na silnici, kde jezdí autobus, víc než 2 kroky, využijí levné tříkolkové taxíky. Je to motorka s postranním vozíkem, která vás odveze za pětikorunu. Mladí lidé tam žijí podobně jako u nás, jejich zábava je Facebook a Youtube. Tedy vsedě u počítače. Do boje s obezitou vytáhl národní zdravotní program a je pravda, že veřejné cvičení se tam pomalu rozšiřuje. Nejoblíbenější je zumba. Praktikuje se všude. Teď je na Filipínách největší vedro z celého roku, tak dr. Středa poslal pro osvěžení fotku z venkovního cvičení. Nafocena byla tento týden. Není to tak při těch zimách tady u nás doma od doktora trochu provokace?asijských zemí patří Filipíny k těm nejlenivějším, pokud se týče pohybu a cvičení. Ono je to dáno i tím, že tamější autobusy nezastavují na zastávkách, ale tam, kde si řeknete. Většina Filipínců si nechá zastavit před domem. A pokud to mají od domu na silnici, kde jezdí autobus, víc než 2 kroky, využijí levné tříkolkové taxíky. Je to motorka s postranním vozíkem, která vás odveze za pětikorunu. Mladí lidé tam žijí podobně jako u nás, jejich zábava je Facebook a Youtube. Tedy vsedě u počítače. Do boje s obezitou vytáhl národní zdravotní program a je pravda, že veřejné cvičení se tam pomalu rozšiřuje. Nejoblíbenější je zumba. Praktikuje se všude. Teď je na Filipínách největší vedro z celého roku, tak dr. Středa poslal pro osvěžení fotku z venkovního cvičení. Nafocena byla tento týden. Není to tak při těch zimách tady u nás doma od doktora trochu provokace?

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí