Každý čtvrtek přicházejí do naší ordinace v Poliklinice Dopravního zdravotnictví soutěžící, kteří s námi hubnou. Je vás hodně přes 300, kteří s Orlickým deníkem shazujete nadbytečná kila. Výsledky hubnutí se dostanou dokonce na mezinárodní lékařské sympozium Obézní, protože ve spolupráci se zdravotní pojišťovnou 211 (to je zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra) připravujeme jejich vyhodnocení.

Příběhy úspěšných

Paní Ivana Petrová z Třebovice přišla poprvé v září loňského roku do ordinace na hubnutí, kterou dr. Leoš Středa vede každý čtvrtek v poliklinice Dopravního zdravotnictví v České Třebové. Chtěla zhubnout o 13 kg a můžeme prozradit, že k dnešku už má shozeno 12 kilogramů. Dne 20. září 2012 vážila 94 kilo při 160 cm výšky, její body-mass index byl v pásmu těžké obezity. Hubnutí si dala jako dárek k padesátinám, které letos oslaví. Diet už totiž držela „milióny". Pracuje jako lisařka, její práce je náročná na pohyb, ale přesto její předchozí hubnoucí pokusy nebyly úspěšné. Pan doktor jí naordinoval StředaForm dietu, to je omezení sacharidů v potravě tak, aby člověk netrpěl hladem, a přesto hubnul. Dieta je tedy bohatá na bílkoviny. „Když mě honila mlsná, dala jsem si vždycky tablety Středa-life, které prodávají v lékárně u nádraží. Ale jinak mně dieta vyhovovala a vyhovuje. Dokonce jsem zlanařila kolegyni, která se stejnou dietou shodila pět kilo." Současná návštěva v ordinaci byla radostná – shozeno je 12 kilogramů, váží teď 82, body mass index je 33. Dohodla se, že hubnutí zaokrouhlí pod osmdesátku a pak začne s fixací váhy. To je režim po skončení diety, který je nezbytný jako prevence jo-jo efektu. „Když jsem s hubnutím začínala, nosila jsem džíny 48, teď mám 44 a potřebuju zase měnit velikost za menší."

Drží se protagonisté?

Šéfredaktor Karel Pokorný nepřibírá, nehubne a drží se stále v rozmezí půl kila nahoru či dolů. Doktorovi napsal: „Snažím se být i nadále disciplinovaný v jídle a daří se mi to. S 85 – 86 kilogramy současné váhy jsem nadmíru spokojený, zvlášť když si uvědomím, že jsem před zhruba dvěma roky vážil dokonce 102 kilogramy (což bylo mé životní maximum) a soutěž s vámi jsem začínal na 97 kilogramech. Myslím si, že vaší poradně mohu dělat docela dobrou reklamu."

Doktor Leoš Středa zůstává na svých 94 kilogramech. Zatím dál nehubne. Podobně jako v naší soutěži budou teď hubnout s Deníkem v Praze a Středočeském kraji, a tak chce Leoš Středa pokračovat v hubnutí až v soutěži nové. S Orlickým deníkem shodil úctyhodných 13 kilo. Začínal na 108 kg, počítá s tím, že na konci soutěže bude mít 95 (po ukončení redukční kúry téměř každý tak kilo-dvě zase nabude). Do hubnutí se pustil hlavně proto, aby nemusel poslouchat pravdivé, ale nepříjemné poznámky o kovářově kobyle, co chodí bosa.

Lanškrounská starostka Stanislava Švarcová pokračovala i minulý týden v hubnutí. Skončila na 73,5 kg, což byl úspěch, protože mnoho týdnů před tím na váze stála a občas dokonce přibírala. Poslední týdny vypadají nadějně, tento týden bohužel svou aktuální hmotnost neposlala. Tak se překvapíme za týden. Držíme palce, ať ještě nějaké to kilo jde dolů. Soutěž už bude brzo končit. Příběhy úspěšných.

 

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí