Nebezpečný svět kalorií a Tomáš Magnusek

 Máme nový název rubriky, vymyslel ho šéfredaktor Orlického deníku Karel Pokorný. Seriál „Středy doktora Středy" bude volně navazující rubrika na naši úspěšnou soutěž Hubněte s Orlickým deníkem. Čtenářské výsledky jsou opravdu tak dobré, že zaujaly krajské redakce Deníku a obdobu naší soutěže budou mít Pražáci i Středočeši a u nás, v krajích Královéhradeckém a Pardubickém, převezme soutěž východočeská redakce Deníku. A že bude v Deníku vždy ve středu, je nasnadě, vždyť doktorovo příjmení k tomu doslova svádí.

Hříchy protagonistů

Minulý týden jsme chválili úspěchy šéfredaktora Karla Pokorného, dnes trochu pohaníme dr. Leoše Středu. Přestože se ze svých 108 kilogramů dostal až k metě 91, je teď už několik týdnů o něco výše, na 95 kg. Našel si i výmluvu: bude pokračovat v hubnutí v plánovaných středečních rubrikách, takže si chce nechat nějaká ta kila navíc do foroty. Spolu s ním se pustí do hubnutí režisér Tomáš Magnusek z Náchoda. Určitě znáte jeho Bastardy. Jenže teď točí film Jedlíci aneb Sto kilo lásky. Sám je jedlíkem také, dotáhl to při výšce 178 cm na 144 kg, což je podle body mass indexu hodnota vyšší než 45 a je tedy dokonce nad pásmem tzv. morbidní obezity. Dává si za cíl shodit na 130 kg, příští týden si s doktorem sednou nad dietou. Ona totiž příští týden také vychází nová knížka Nebezpečný svět kalorií, jejímiž autory jsou Prof. Rajko Doleček a MUDr. Leoš Středa a MUDr. Kateřina Cajthamlová. Má podtitul „z pohledu tří lékařů" a měla by to být úplně vyčerpávající bible pro všechny hubnoucí, kde najdou úplně vše. Každičkou dietu i jejich rozpisy a jídelníčky. Tak se v ní najde i rozpis pro pana režiséra. Kniha bude mít slavnostní křest v sobotu 13. dubna od 16.30 hodin v pražském veletržním areálu v Letňanech v rámci veletrhů For Family, For Teens a For Seniors. Kmotrem knížky bude Petr Havlíček z pořadu Jste to, co jíte. Nebezpečný svět kalorií je čtyřsetstránková „bichle", dala si za cíl být přehledem o úplně všem, co je v hubnutí známo. Z pohledu doktorů hodnotí to, co doopravdy pomáhá a co jsou jen reklamní triky. Lidé stále raději hledají zázračné způsoby hubnutí než diety a cvičení. Jenže ony ty zázraky nefungují. Když se člověk podívá na různé nabídky zaručených metod, hned ho napadne, že by zeměkoule musela být plná jen štíhlých osob. Pro čtenáře našeho online deníku máme link na video o knížce, najdete ho na facebooku, stačí, když kliknete na následující odkaz a pak si otevřete sekci videa http://www.facebook.com/pages/Bojujeme-s-tuky-veletrh/302310049883543

Hrajte o vstupenky

Zmíněný veletrh poběží celý víkend. Čestnou vstupenku pro sebe a partnera můžete vyhrát, když správně odpovíte na otázku: Ve kterém roce se narodil Prof. Rajko Doleček? Své odpovědi pošlete na mail nadvaha.cz@seznam.cz, autoři prvních tří správných odpovědí dostanou vstupenky poštou.

Ordinace ve Třebové

Jsme moc rádi, že i poliklinice Dopravního zdravotnictví v České Třebové se náš nápad s pokračováním hubnutí líbí a hubnoucí ordinace tam bude fungovat i v rámci rubriky v celém kraji. Je pravdou, že Česká Třebová je opravdu ideální dopravní uzel, takže i hubnoucí z jiných měst mohou snadno přijet. Ordinační dny budou nadále ve čtvrtek, možná přibudou i úterky. Tak se v květnu mohou přihlásit další naši čtenáři, měsíc duben je v ambulanci věnován hlavně kontrolám těch čtenářů, kteří s námi již hubnou.

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí