52. díl znamená, že soutěž v hubnutí je na stránkách Orlického deníku už rok. Začínali jsme 27. dubna 2012 a na počátku května loňského roku proběhla první ambulance v poliklinice Dopravního zdravotnictví v České Třebové, která nám pro naši soutěž půjčovala a stále půjčuje každý čtvrtek ordinaci. MUDr. Leoš Středa předával rady a diety každý týden, dietní jídelníček od něj získalo přes 350 obézních soutěžících. Rekordní úbytek na váze byl 30 kg, ten však šel mimo soutěž, neb šlo o vlastního syna dr. Středy, a ten soutěžit nemůže. Takže zatím největší zdokumentovaný úbytek má Kristýna Erbová, která je „přespolní" a hubnula s internetovým vydáním Deníku. Už máme její fotky připraveny do vydání za týden. Shodila z 99 kg na 78. Začínala tak na 126 procentech své současné hmotnosti. Je ale možné, že někdo zhubnul více a ještě nepřišel na závěrečnou kontrolu – může se ozvat na tel. 608 807 807.

Nový protagonista

Zpěvačka Ilona Csáková zahájila minulý týden redukční kúru s dietou StředaForm. Je to dietní rozpis, u kterého převažují bílkoviny a omezují se cukry. Je to jiné než klasické redukční diety, při kterých se snižují porce jídla. Dieta Středaform umožňuje jíst do sytosti, není při ní hlad. Omezení sacharidů způsobí, že se v těle začnou odbourávat tuky a sníží se produkce hormonu inzulínu, který má normálně za následek pocity hladu. Ilona Csáková prokonzultovala s panem doktorem některé detaily diety. Ten ji ujistil, že při její váze nejde o obezitu, ale jen o nadváhu, takže je dobře shazovat pomaličku a nesnažit se lámat rekordy. 

Režisér Tomáš Magnusek z Náchoda měl úvodní vyšetření předevčírem. Byl na měření tuků a metabolismu. Norma obsahu tuků v těle pro muže ve věku 28 let je 12 až 18%, pan režisér má skoro 40%. Je to nebezpečné číslo, jenže pan režisér přišel s hlavním protagonistou svého nového filmu, který má parametry ještě horší. MUDr. Leoš Středa jim vysvětlil, jak je důležité najít motivaci k tomu jak zhubnout. Třeba si říci: shodím-li 20 kilo, za odměnu se pojedu podívat na Filipíny. Milan Chára vytvořil hlavní postavu v Magnuskově filmu Jedlíci aneb Sto kilo lásky. Hraje tam tlustého stárnoucího rockera a sám je na tom s váhou v absolutním extrému. Patří do kategorie „nevážitelný", protože jeho hmotnost je vysoko nad rozsahem běžných lékařských vah, které měří do 220 kg. Odhadem bude mít kolem 250 kil, převážíme ho příště na váze na nákladovém nádraží. I on si vyslechl dietní rady, jenže má už cukrovku, a tudíž dieta musí být přizpůsobena tomuto onemocnění

Příběhy čtenářů

Ze 74 na 66 kg. Tak nějak vypadá obvyklé hubnutí v naší soutěži. Nevyhlašovali jsme soutěž kvůli rekordům, ale abychom motivovali co nejvíce čtenářů ke shození přebytečných kil. Focení na začátku a na konci není povinné, jen chceme případnými fotografiemi motivovat další, aby se s námi do hubnutí pustili. Protože má rubriku v brzké době publikovat krajská redakce, máte možnost se i dále do soutěže zapojovat. Dnes máme fotku paní Jany, soutěžící z Choceňska, je z konce hubnoucí kúry, ale v kalhotách, které nosila, než s námi začala hubnout. Fotka přišla v emailu s hezkým textem „Dobrý den, váhala jsem a stále váhám, zda mám zaslat ono foto, o které mne žádáte. Takže nakonec je v příloze, prosím o neuvedení jména a bydliště stačí jen přibližně, jak jsme spolu mluvili na kontrole v ordinaci. Předpokládám, že provedení obrázku bude malých rozměrů, nepovažuji se za hvězdu. Samozřejmě přání respektujeme a za fotku moc děkujeme. Určitě bude inspirovat další."

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí