Soutěž v hubnutí s Orlickým deníkem

Do hubnoucí soutěže Orlického deníku je dnes zapojeno téměř dvě stě  lidí. Snaží se společně dokázat, že hubnutí nemusí být složité, pokud zvolíte takové diety, které jsou jednoduché a dají se držet. Taková je například nízkosacharidová dieta Středaform nebo dělená strava či krabičková dieta.

Leoš Středa-Karel PokornýŠéfredaktor v plavkách

Obrázky pana šéfredaktora ve veselých plavkách dokládají, že zhubl opravdu pěkně. Z tlouštíka se stal urostlý chlap. Sám připsal krátký komentář: „První fotka je z doby nedávné je z doby nedávné, kdy jsem úspěšně atakoval metrák. V mezidobí jsem dokázal shodit pět kilo, s panem doktorem Středou dalších osm, devět. Druhá fotka je stará pár dní, mám na ní 89 kilo a rozhodně si je chci udržet."

Udržet si novou váhu není lehké

Nejde však jen o to, jak hubnout a jak zhubnout. Mnohem složitější je si novou váhu udržet, protože tělo má tendenci se vracet k původní hmotnosti. Z redukční diety je proto nutné na racionální stravu přecházet pozvolna. Vlastně takovou přechodovou dietou, která zaručí, že váš tuk nenaroste. Každé kilo, které jste shodili, vyžaduje sedm až deset dní té přechodové fáze. Kdo shodil deset kilo, bude další tři měsíce hlídat váhu usilovně, aby nenabíral. Jo-jo efekt je vždy připraven na postavu zaútočit. O tom se přesvědčili i někteří protagonisté naší soutěže.

Vyhlašovatelé tento týden

Šéfredaktor Karel Pokorný zhubnul na 88 kilogramů, a protože dosáhl vysněné mety a dietu ukončil, respektive na čas přerušil, aby se váha zafixovala. Je tedy na přechodové dietě. Jenže skončil moc rychle a nyní váží 89, tedy o kilo víc než před týdnem. Jeden kg navíc je však takový výkyv, se kterým na konci diety vždy počítáme. Ale i tak je pan šéfredaktor první, který dosáhl vysněné mety a hubl tak, jak si předsevzal.

Paní starostka Mgr. Stanislava Švarcová se zastavila na váze a nehubne. Jenže si za to může tak trochu sama. Během zahraniční cesty hodovala, takže cítí, že dokonce něco málo přibrala. Proto se nevážila, což jí MUDr. Středa vytknul. Protože během hubnutí je nutno se vážit pořád, ať hubneme, nebo přibíráme. Poslední známá hmotnost paní starostky je 72,2 kg, uvidíme, jak to bude za týden.

MUDr. Leoš Středa s váhou nejde dolů už celý měsíc. Odhodlává se k tzv. zázvorové kúře, kdy za celý den smí jíst jen zázvor nakládaný v růžovém octě. Zázvor patří mezi spalovače tuků. Používá se tam, kde se hubnutí zastavilo jako takové posunutí metabolismu k dalšímu hubnutí. Lidé nesprávně konzumují některé spalovače pravidelně, např. karnitin. To ale nemá efekt. Chce je použít na rychlou a krátkou kúru, jako to chystá se zázvorem doktor Středa.

 

Dieta Středaform se stala v naší čtenářské soutěži v hubnutí nejúspěšnější. Jak zhubnout pomocí této diety naučí každého MUDr. Leoš Středa v ordinaci. Získáte od této diety jídelníček, naučíte se, co je dietní strava a zdravá strava a budete hubnout. Ale i jak cvičit, resp. pohybovou aktivitu během hubnutí. Dr. Středa vám řekne, zda je prozhubnutí vhodná krabičkoá dieta, Dukanova dieta nebo dělená strava, zhubněte pod dohledem odborníka.
Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí