Nejoblíběnějším televizním pořadem zaměřeným na hubnutí byl už v 70. letech v Československé televizi Nebezpečný svět kalorií. Při povodních byl vyplaven archiv České televize v Karlíně a všechny díly pořadu byly zničeny. Zachoval se jediný: Desatero anti-O profesora Rajko Dolečka. Jak jej získáme, hned se s vámi o něj podělíme. V Československé TV, a po rozdělení Československa ve Slovenské televizi, se nejpopulárnějším pořadem o hubnutí stal seriál Tak už dosť. K jeho hlavním protagonistům patřil také MUDr. Rajko Doleček, MUDr. Igor Bukovský, Jozef Vajda a hlavně  MUDr. Leoš Středa. Jednotlivé díly můžete sledovat na našich stránkách. Podobně populární současnou obdobou uvedeného pořadu z Čech je seriál Jste to, co jíte. Hlavními protagonisty jsou Ing. Petr Havlíček a MUDr. Kateřina Cajthamlová.

 

 • 1.
 • "Večeři dej nepříteli," radí Prof. MUDr. Rajko Doleček, DrSc., který se především díky televiznímu pořadu Nebezpečný svět kalorií stal symbolem boje proti nadváze.... "změnili bychom definici, že obezita je přehnané nahromadění tukové tkáně. To je pravda, ale je to definice statická. Modernější definice je, že obezita je nevhodná adaptace na prostředí s dostatkem postravy..." (více viz první video)

 • 2.
 • Známá slovenská herečka Magda Paveleková inspirovala stovky diváků, kteří se zapojili do hubnutí spolu s ní a s protagonisty z řad normálních diváků. Hubli Anton Blaho, Jana Janíková, Jana Vališová a Jana Barnovská. Odborný dohled zajistili odborníci MUDr. Leoš Středa a MUDr. Igor Bukovský, správné cvičení předváděl Jozef Vajda, známý herec i sportovec.Magda Paveleková: Už sa všetci tešíte, aby ste zistili, ako na tom tento mesiac sme. Ale my vás ešte chvíľočku necháme v napätí. Tentoraz začneme listárňou. Sme v Nových Zámkoch v pobočke Inštitútu lekárskej regenerácie a kozmetiky Dr. Leoša Středu. Veľmi zaujímavý list prišiel od dievčiatka, ktoré má jedenásť rokov a veľkú nadváhu. Rada by schudla, ale nevie, ako. Odpovídal MUDr. Leoš Středa: Otázka hubnutí v dětském věku je vždycky trošičku problematická. Měli bychom se zásadně vyvarovat radikálních redukčních dietních režimů.... (více viz druhé video)

 • 3.
 • V pořadu Jste to, co jíte hubnou na obrazovce také ti, kteří byli vybrání z diváků. V tomto díle se snaží zhubnout 21 letá maminka Radka z Vysočiny. Její životní styl nebyl příkladný: snědla, na co přišla a měla ráda hlavně sladká a tučná jídla. MUDr. Kateřina Cajthamlová jí doporučila zdravější složení jídelníčku, aby se jí dařilo hubnout. Redukce nadváhy se samozřejmě neobešla bez vhodného pohybu. Podívejte se na video a dozvíte se, kolik kilogramů nakonec Radka zhubla... (více viz třetí video)


 • 4.
 • Pořad Tak už dosť začínal  v Československé televizi. Tehdy ho uváděla Eva Krížiková, která byla jedničkou mezi slovenskými herečkami. Po rozpadu Československa v roce 1993 byl pořad vysílán na obou okruzích, později se stal nejpopulárnějším pořadem Slovenské televize. Na úvod celého cyklu Eva Krížiková řekla: "Milí televízny diváci, vítam vás pri televíznych obrazovkách. Nie náhodou na začiatku nového roku začiname vysileť našu reláciu, pravidelnú reláciu: Tak už dosť. Ako všetci viete, Nový rok je čas sľubov, želaní a predsavzatí. Niekto si povie, že budúci rok bude lepší, niekto, že bude produktivnejší v práci (produktivita, to je teraz také frekventované slovo)... a trebárs niektorí z vás si povedia, že do konca budúceho roku sa zbavia nejakych tých kíl, ktoré majú navyše. Trebárs zo zdravotných dôvodov, nie preto, dámy, abyzme krajšie vyzerali, ale abyzme boli zdravší a produktívnejší. Naša relácia vás bude sprevádzať celý rok. Pravidelne, každý týždeň. A dozviete sa o mnohých, mnohých možnostiach, ako sa tých nadbytečných kíl zbaviť. Budú to diéty, cvičenia.. a to už sa nechajte prekvapiť. Poradíme vám dobre. A ak ste sa rozhodli, že sa k nam pridáte a že budete bojovať proti svojej obezite, počas celého cyklu, po čas celého roka budete pod odborným dohľadom. Dnes sú tu páni: endokrinológ doc. MUDr. Rajko Doleček, DrSc. a pán MUDr. Leoš Středa, majiteľ Inštitútu lekárskej regenerácie a kozmetiky. Páni, vítám vás... (více viz čtvrté video)

 • 5.
 • Od roku 1994 seriál Tak už dosť uváděla  Magda Paveleková a stovky diváků se zapojily do hubnutí. Inspirací k hubnutí nabídla televize mnoho. Čtyři protagonisté společně s herčkou úspěšně zhubli a spolu s televizními diváky se podívali například do Lázní Piešťany, které obezitologický program měli v nabídce také. Magda Paveleková ukazuje: Prekrásne Piešťasnské kúpele lákajú pacientov z blízkého aj širokého okolia. Všetci hladajú to isté, stratené zdravie. MUDr. Daniel Doležal, který je lékařským náměstkem Štátnych kúpelov Piešťany, dodává: Ak byste dovolili, mohol bysom povedať niečo o histórii Piešťan. Prvá historická zmienka o Piešťanoch bola z roku 1113... Prvá  zmienka o kúpeloch v Piešťanoch bola z roku 1549... (více viz páté video)

 • 6.
 • Ne vždy se hubnutí povede, o tom se přesvědčil Ing. Petr Havlíček v jednom z dílů pořadu Jste to, co jíte, kam se přihlásil také Jakub. Chtěl zhubnout, ale moc se mu to nepodařilo. Jeho největší slabinou bylo pivo. Jedním z jeho přání bylo snížit na minimum konzumaci tohoto alkoholu. Odhodlání nebylo veliké, výsledky tomu odpovídaly. Těžko se radí někomu, kdo si myslí, že ví více, než odborník. Jakub nedal na rady MUDr. Kateřiny Cajthamlové, ani Ing. Petra Havlíčka a zhubnout se mu nepovedlo...(více viz šesté video)

 • 7.
 • V pořadu Tak už dosť se po měsíci opět vážilo a kontrolovala se hmotnost pěti odvážlivců, kteří se rozhodli pustit do hubnutí veřejně. U někoho může časem nastat menší hubnoucí krize. Tělo se dietě brání a váha může nějaký čas stagnovat. Je důležité v úsilí nepolevit a s dietou pokračovat. Vhodné je například nasadit jednodenní hladovku. Organizmus se rychle navrátí k tendenci hubnout... (více viz sedmé video)

 • 8.
 • Pořad Jste to, co jíte je českou formou britské televizní show You are what you eat. Místo naší doktorky Cajthamlové tam pořad vede Gillian McKeith. Ta učí Brity, jak zhubnout. Také v Británii je tento pořad o hubnutí velmi populární. Dieta je při redukci váhy vždy důležitá. V pořadu Jste to, co jíte vám Kateřina Cajthamlová a Petr Havlíček nerozepíšou konkrétní diety (dělená strava, Dukanova dieta, StředaForm, Atkinsova dieta, krabičková dieta...), ale poradí vám, jak upravit jídelníček a jíst zdravě... (více viz osmé video)


 • 9.
 • V dalším pokračování seriálu o hubnutí Tak už dosť se moderátorka Magda Paveleková podívala opět do Piešťan. I když se ve zdejších koupelích léčí převážně lidé s poruchami pohybového aparátu, potkat tam můžete i skupinku lidí léčících zde svojí nadváhu. Léčba obezity je v tomto zařízení spíše okrajová, ale velmi efektivní... (více viz deváté video)

 • 10.
 • Další díl slovenského seriálu o hubnutí Tak už dosť je z krásného prostředí Kanárských ostrovů. Tam se dostali všichni účastníci, kteří se rozhodli zhubnout veřejně v tomto pořadu. Dohromady už účastníci hubnutí shodili 140 kilogramů. MUDr. Leoš Středa povídá na téma, které zajímá v dnešní době většinu žen. Tím tématem je celulitida, neboli „pomerančová kůže“. Proč na těle vzniká a jak se jí můžeme zbavit? V první řadě je velmi důležité si uvědomit, že se jedná o sekundární pohlavní znak ženského pohlaví a je zcela normální… (více viz desáté video)


 • 11.
 • Magda Paveleková: „Ja som si myslela, že tý, čo majú trošku viac podkožného tuku, nepotrebujú ochranné krémy. Je to tak, pán doktor?“

  MUDr. Leoš Středa: „Bohužel tomu tak není. Sluníčko má celou řadu pozitivních dopadů, jako například tvorba vitamínu D, nebo hnědá barva, která lidem s kily navíc obvykle sluší. Na druhou stranu má ale i negativní dopady. Dříve jsme se chránili zejména proti spálení a úpalům, ale dneska v souvislosti s poškozováním ozonové vrstvy dochází k řadě dalších negativních dopadů na naši pokožku z hlediska slunečního záření.“ (více viz jedenácté video)


 • 12.
 • Pořad Jste to, co jíte je v Čechách velmi populární. Ve Velké Británii je neméně oblíbená televizní show You Are What You Eat. Gillian McKeith je v originální verzi pořadu obdobou naší Kateřiny Cajthamlové: vyhazuje hubnoucím věci z ledničky a ukazuje, že ztloustli de facto proto, že jedí málo. Výživová poradkyně také straší obsahem cukrů a tuků. Originální verze Jste to, co jíte je drsnější, než ta naše česká: výživářka McKeith upozorňuje mladého muže například také na to, že kvůli nesprávné kombinaci jídel učite musí také hodně prdět.. (více viz dvanácté video)

 • 13.
 • V sedmém díle populárního seriálu Tak už dosť je řeč o myostimulátoru. Jsou jeho účinky opravku tak zázračné, jak se říká? Pomůže nám se zbavit přebytečných kilogramů? 

 • MUDr. Leoš Středa: „Bohužel právě v hubnutí žádné zázraky neexistují. Tedy ani myostimulátor není zázračný přístroj, který by z nás sám od sebe odčerpal tuk. Je to přístroj, který slouží k parciálnímu formování postavy…“ (více se dozvíte ve třináctém videu)


 • 14.
 • Podívejte se na sestřih ze švédské verze pořadu Jste to, co jíte. Švédové svoji verzi televizní show obsadili zakulacenými krásnými dívkami. Princip je stejný, rozbor jídelníčku, rozmixovat vše špatné, co účastnice jedly před tím a ukázat, jak to bylo nezdravé. Martina a Petra Midehav jsou tak trochu bláznivá dvojčata, vypadají stejně, oblékají se podobně a žijí bok po boku ve stejném apartmánu, kde má každá své dětiLibují si v cigaretách, alkoholu a party životním stylu. Nebude to jen dieta, co budou potřebovat ke splnění společného snu: zůstat nadále sexy. I u Švédů jim dvojice odborníků poradí, jak na to... (více viz čtrnácté video)

 • 15.
 • Osmý díl pořadu je věnovaný pokračovaní povídání o myostimulátoru. Janka, která se rozhodla hubnout veřejně, si jeho účinky vyzkoušela na vlastní kůži. Jedná se o profesionální přístroj, který se používá v profesionálních kosmetických zařízeních, případně v lékařských ordinacích. Jak jste mohli slyšet v minulém díle, myostimulátor funguje na principu elektrické stimulace svalstva. Vše se děje pomocí speciálních elektronicky řízených impulzů… (více viz patnácté video)


 • 16.
 • Polská verze pořadu Jste to, co jíte se také zabývá správným nakupováním. Je jedno, zda kvůli hubnutí nebo s ohledem na formování postavy. V Jesteś tym co jesz  zdůrazňují pohyb a posilování. K získání vypracované postavy se doporučuje dieta s dostatkem bílkovin a vlákniny, která napomáhá udržet svalovou tkáň při hubnutí.

 • To je důležité jak při hubnutí, tak i pro ty, kterým jde o vypracovanou postavu.. (více viz šestnácté video)


 • 17.
 • V dalším díle pořadu Tak už dosť se povídalo o elektrolipolýze. Co to vlastně je? Jedná se o jednu z moderních metod týkajících se redukce tukových polštářů. Je to invazivní zákrok, při kterém se musí proniknout přes pokožku. Působí pomocí elektrických impulzů a jako elektrody slouží speciální jehličky, které se zapichují do podkoží… (více viz sedmnácté video)


 • 18.
 • Při natáčení desátého dílu tohoto pořadu už měli účastníci veřejného hubnutí dole pěkných pár kilogramů. Pokožka na tváři i na jiných částech těla se však nestíhá přizpůsobovat rychlému úbytku kilogramů. Nejčastěji se lidé po zhubnutí potýkají s povislou kůží anebo s tzv. striemi. Jak se těmto problémům vyhnout a jak je odstranit, když se již objevily? Poradí vám MUDr. Leoš Středa… (více viz osmnácté video)


 • 19.
 • Ikonou výživy na Slovensku je MUDr. Igor Bukovský. Sám je vegetarián a konzumace rostlinných jídel je hlavním prvkem jeho výuky zdravého životního stylu. Při příležitosti vydáni jeho nové knížky vyprávěl o souvislostech obezity a stresu v televizi Markíza. A upozornil i na nesprávné návyky ve stravování, které si přinášíme z dětství. Všimněte si jeho závěrečné věty: Děti, které jedí fast-foodovou potravu... (více viz devatenácté video)

 • 20.
 • Jedenáctý díl je o tom, jak pomoci pokožce, která dostává při shazování nadbytečných kilogramů také pěkně zabrat. Někdy se jen velmi těžko přizpůsobuje novým objemům těla. Jednou z možných pomocí je laser. Ten se používá v léčebných nebo kosmetických zařízeních a slouží k léčení například podkožních prasklinek a strií. Navíc se používá také u léčby bolesti páteře, která některé obézní pacienty trápí… (více viz dvacáté video)


 • 21.
 • Při redukci nadbytečných kilogramů nám pomáhají různé prostředky. Jsou to například různé čaje, tablety, metody pasivní gymnastiky, nebo různé přístroje. Základem hubnutí je ale správná životospráva a dostatek pohybu. Zkrátka větší výdej, než příjem kalorií. Dvanáctý díl je přesto věnován dalšímu přístroji, kterým je Formostar. Ten pracuje na principu tzv. eutermie… (více viz jednadvacáté video)


 • 22.
 • V posledním díle pořadu Tak už dosť je hlavním tématem chování při vodě. MUDr. Leoš Středa vysvětluje, že právě období dovolené je pro mnohé tím nejlepším časem k zahájení hubnoucí kúry. Člověku totiž odpadají ty všední starosti a má mnohem více času věnovat se sám sobě. Dovolená by však neměla být pouze o ležení na pláži. Měli bychom se věnovat také pohybu… (více viz dvaadvacáté video)


 • 23.
 • Pan Ing. Neuman je úspěšný pacient, kterému pomohl MUDr. Leoš Středa zhubnout. Díky dietě StředaForm shodil přes čtvrt metráku (27 kg). Proč je dieta StředaForm tolik úspěšná? Jaký je princip této diety? Autentická výpověď i vám pomůže vyřešit problém, jak zhubnout. Podívejte se na diskuzi odborníků na hubnutí s pacientem, kterému se změnil život k lepšímu díky shozeným kilogramům.

 

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí