Místo placek tortilky s žitnou vlákninou

Místo placek tortilky s žitnou vlákninou

Zdravá výživa | dietní jídelníček - tortilky s žitnou vlákninou (videorecept dole)

Jak zhubnout a jíst zdravě? Odpovědí jsou třeba právě tortilky s žitnou vlákninou. Dukanova dieta omezuje sacharidy a nedoporučuje klasickou mouku. Ovesné Dukanovy placky však příliš neodpovídají stravovacím návykům u nás. Tortilky z žitné vlákniny lépe nahrazují Dukanovy placky. Žitná vláknina lépe vyhovuje našim stravovacím návykům, než vláknina ovesná. Hodí se během všech tří fází Dukanovy diety. Je to ideální příloha k pečeným masům nebo i k omáčkám. Tortilky  doporučuje svým pacientům také MUDr. Leoš Středa, neb obsahují polovinu potřebné denní dávky vlákniny.
Dr. Pierre Dukan zdůrazňuje uživání ovesných otrub. Je to od nej trochu zištné, protože má právě správné mletí a prosívání otrub z ovsa patentováno, takže ve skutečnosti mu jde hlavně o tantiémy. Ve Francii jsou rozšířeny otruby ovesné a pšeničné, do našich stavovacích podmínek je nejvhodnější vláknina z otrub ze žita. Vhodná je i kombinace s vlákninou lněnou, pak si lze vyrobit vynikající chlebík, třeba podle tohoto receptu.

Náhražkou Dukanových placek jsou v našich podmínkách tortilky StředaForm, recept je zde:
 

Potřebné suroviny:
vejce (1 jednotka)
2 lžíce bílého jogurtu (0 jednotek)
2 lžíce žitné vlákniny (2 jednotky)
 
 

 
Příprava:
Rozklepneme vejce do misky a metličkou rozšleháme. Přidáme mleté žitné otruby a jogurt. Vše dobře promícháme. Na rozehřátém oleji tvoříme z těsta placky pomocí lžíce. Smažíme z obou stran po dobu 2 - 3 minut.
 
 

 

  

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí