Kategorie

dieta StředaForm | sedmikrásková polévka

dieta StředaForm | sedmikrásková polévka

Zdravé vaření / online kuchařka - Sedmikrásková polévka

Tento recept určitě nepatří k běžným denním jídlům. Ale pro hubnutí je ideální právě proto, že využívá cuketu k zahuštění místo mouky či jíšku. Navíc jsou v ní houby (ty žádné sacharidy ani kalorie nedávají, jsou vpodstatě jen z vody a vlákniny) a sedmikráskové kvítky. Sedmikráska sice nějaké sacharidy obsahuje, ale vzhledem k množství kvítků, které použijeme (1 hrst) je obsah sacharidů zanedbatelný. Hubnutí a diety jsou nejčastějším důvodem, proč jste tyto stránky navštívili,  ale sedmikrásková polévka je dobrá i pro diabetiky, ale i bezlepkovou dietu. Takže nemusí jít jen o otázku, jak zhubnout
 
Potřebné suroviny:
1 cuketa  (3 jednotky)
hrst či malá miska kvítků sedmikrásky (0 jednotek)   
sklenice či plechovka nakládaných hub ve slaném nálevu, ale ne s cukrem (0 - 1 jednotka)   
kostku bujónu (0 jednotek)  
kopr (0 jednotek)  
vajíčko (1 jednotka)
jednu lžíci žitné vlákniny (1/2 jednotky)   
ocet (0 jednotek)
pepř, sůl a drcený kmín (0 jednotek)   
lžíce smetany (1 jednotka)

Předpříprava:

Cuketu rozkrojíme a vydlabeme. Vnitřek cukety později použijeme na zahuštění polévky, proto ho rozmixujeme

Příprava:

Vnější část cukety včetně slupky opečeme na oleji a potom hned uděláme malou omeletu z vajíčka. To vše budeme později také přidávat do polévky. Houby uvaříme v původním nálevu, přidáme sklenici vody, kostku bujónu, ocet, nadrobno nasekaný kopr, sůl, pepř a nadrcený kmín. Vaříme vše 5 minut. Zahustíme rozmixovanou cuketou a žitnou vlákninou. Odstavíme a přidáme osmaženou cuketu, omeletu a sedmikráskové kvítky. Pro zjemnění vmícháme jednu až dvě polévkové lžíci smetany. Podívejte se na video:

Šipka nalevo vás vrátí do základního rozpisu diet, napravo vám přinese inspiraci, jaký chleba si k polévce můžete dopřát.

 

 

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí