Kategorie

Hubnutí v rodinném kruhu

Je velmi dobré mít při hubnutí partnera, který nás podporuje. Ještě lepší je, když hubne celá rodina. Nemusí se vařit pro každého zvlášť a člověk na dietě nemusí odolávat různým lákadlům. Dnes bude řeč o panu Neumanovi, který do hubnutí svými úspěchy namotivoval manželku i syna. Všichni tři již dlouhou dobu bojovali s přebytečnými kilogramy a nyní hubnou společně a jde jim to náramně.

Rodina Neumanových žije v Příbrami. Hlava rodiny Ing. Jiří Neuman pracuje jako makléř ve společnosti Promisebroker. Zabývá se jednak obchodováním na burze, ale také sjednává různá výhodná pojištění. Sám měl však problém, když s ním pojišťovna odmítla podepsat smlouvu kvůli jeho obezitě a s ní spojeným rizikům. Dlouhou dobu už řešil otázku jak zhubnout a až tohle ho donutilo s tím začít opravdu něco dělat. Navštívil tedy ordinaci, kterou spolu organizují redakce Deníku a MUDr. Leoš Středa. Zapůjčuje ji každý týden zdarma poliklinika Praha Italská.

Začátek prosince není úplně ideální doba pro zahájení diety. Všude je spousta lákadel v podobě chlebíčků a vánočního cukroví. Pan Neuman se toho ale nebál. Dieta StředaForm má totiž tu výhodu, že při ní necítíte pocit hladu a i sladkosti se v ní dají nahradit. Úspěchy, které se dostavily poměrně rychle, zaujaly také manželku a syna. Rozhodli se, že od nového roku zkusí dietu i oni. Manželka pana Neumana, Jitka, je zaměstnankyní městského úřadu a syn Jiří pracuje jako policista. Do dnešního dne celá rodina zhubla už 60 kilogramů. Společně se přišli ukázat na veletrh Bojujeme s tuky, to byl veletrh o hubnutí, který je doprovázen i odborným programem.  Náš seriál o hubnutí, do kterého se zapojujete vy, naši čtenáři, byl právě v odborné části prezentován jako velmi úspěšná osvětová akce. Hubnou s námi čtenáři všech Deníků v Praze, Středočeském kraji a také ve východních Čechách. Historie hubnutí s Deníky se začala psát v dubnu 2012. Dnes s námi hubne několik set čtenářů a pomalu se blížíme k tisícovce.

Jak šlo hubnutí Neumanovým?

Celá rodina Neumanových drží dietu StředaForm, kterou jim rozepsal MUDr. Leoš Středa. Je to dieta, která dbá hlavně na omezení rafinovaných cukrů, živočišných tuků a vyžaduje zvýšený příjem vlákniny. Vláknina velmi blahodárně působí na trávicí trakt a celkově čistí a detoxikuje organizmus. Měli bychom jí konzumovat každý den 25 až 30 gramů. Podle statistik však i ti, kteří se stravují zdravě a dbají na nakupování v prodejnách zdravé výživy, mají denní příjem vlákniny nižší než 15 gramů. Přitom i u lidí s normální váhou vláknina snižuje rizika civilizačních chorob, zpomaluje vstřebávání cukru do krve, udržuje normální hladinu cholesterolu a dokonce snižuje hladinu zlého  LDL  cholesterolu. Podporuje také činnost střev a je prevencí nádorů trávicího traktu.

Počáteční váha pana Neumana byla 174 kilogramů a nyní je na váze 148 kilo. Za čtyři měsíce zhubnul neuvěřitelných 26 kilogramů. Dříve měl potíže s vysokým krevním tlakem. Ten se mu díky shozeným kilům srovnal a dnes má ideálních 120/80. Jeho manželka Jitka zhubla o 12 kilogramů, z původních 90 na 78 kilo. Krásné výsledky, co říkáte? Podívejte se na fotografie, jak dobře rodina vypadá po čtyřměsíční dietní kúře. V popředí je syn. Tipovali byste, že na začátku tohoto roku měl mladík na fotce 118 kg? Dnes má necelých 95, tj. o 23 kilo méně.

Na stránkách Deníku veřejně hubnou známé osobnosti: Ilona Csáková, režisér Tomáš Magnusek či Leoš Středa. A také naši čtenáři. Ambulanci nám zapůjčuje Nemocnice Praha-Italská. Ti, kteří s námi dobře hubnou, se dostanou na stránky Deníku. Inspirujete k hubnutí další naše čtenáře. Pomůže vám MUDr. Leoš Středa se svými spolupracovníky z 1. lékařské fakulty z Prahy a Fakulty biomedicínského inženýrství. Se spoluautory (Profesor Rajko Doleček a MUDr. Kateřina Cajthamlová) vloni vydal Nebezpečný svět kalorií.  Hubnutí je zadarmo, platí se jen klasických 30 korun u lékaře. Můžete si napsat o podrobnosti na hubnetesdoktorem@denik.cz.

 

 

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí