Kategorie

Alpinning

Alpinning

Další indoorovou aktivitou, kterou můžete nahradit klasickou chůzi v přírodě, je alpinning. Jedná se v podstatě o sourozence cvičebního programu H.E.A.T. Vychází z nejpřirozenějšího pohybu lidského těla, a tím je chůze. Alpinning je skvělým pomocníkem při hubnutí a formování postavy. Dieta vám sice pomůže krásně shodit nadbytečné kilogramy, ale nevytvoří vám svalovou hmotu.

A co je vlastně alpinning (někdy se slovo píše chybně s jedním n: alpining) ? Jedná se o chůzi na nakloněném pásu, který je podobná tomu běžeckému. Poháněn je však mechanicky, pouze pomocí vaší vlastní váhy. Tato pohybová aktivita je aerobní a hodí pro všechny věkové kategorie, pro začátečníky i pokročilé sportovce.

Ptáte se, jaký je rozdíl mezi cvičením H.E.A.T. a alpinningem? U H.E.A.T.u se jedná pouze o chůzi. Máte možnost si během lekce nastavovat sklon pásu a tím i obtížnost. Alpinning v sobě zahrnuje různé krokové variace. Zjednodušeně můžeme říci, že se jedná o aerobik na páse. Sklon pásu je přitom předem daný a během lekce se neupravuje.


Jak zhubnout a netrpět hlady? Zkuste hubnutí pomocí diety StředaForm, jejímž autorem je MUDr. Leoš Středa. Více se dočtete zde.

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí