Kategorie

Nordic walking

Nordic walking

Nordic walking je sport, který v poslední době získává na popularitě. Jedná se o dynamickou chůzi se speciálními holemi. Někdy je také označován jako severská chůze. Tato aktivita není nijak náročná, zvládne jí i naprostý začátečník. Jediné, co potřebujete, jsou hole a chuť začít.

Tento druh chůze je mnohem efektivnější než klasická chůze. Pro výdej energie není důležitá rychlost chůze, ale práce horních končetin. Díky holím se zapojují svaly jak dolní, tak horní poloviny těla. Nordic walking je vhodný pro všechny věkové kategorie, pro muže i pro ženy. Jde o příjemně strávený čas v přírodě například s partnerem nebo s kamarádkou. Odměnou za tento už tak příjemně strávený čas je zvýšení fyzické kondice a hubnutí.

Jak již bylo zmíněno, chůze je vhodná pro lidi trpící nadváhou, protože nezatěžuje klouby podobně jako běh. Navíc posiluje také svaly na rukou a na zádech, čímž pomáhá bojovat proti bolestem zad a uvolňuje krk.

V naší skupině nadvaha.cz máme na nordic walking dvě odbornice, paní Horáčkovou a paní Veselou. Připojte se k nám na Facebooku a určitě od nich mnoho informací načerpáte. Obě dámy zhubly v rámci akce, kterou pořádáme společně s Deníky.cz

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí