Jak zhubnout přes břicho? To je nyní velmi častá otázka. Spousta žen v tomto období začala řešit hubnutí do plavek. Právě břicho, boky a stehna jsou nejproblémovějšími partiemi při kilogramech navíc. Viscerální tuk, jednoduše řečeno tuk v oblasti břicha, nejenom někomu může připadat nehezký, ale někdy může být až zdraví ohrožující.

Níže najdete cviky na posílení břišních svalů podle cvičební metody Pilates. Pravdou však je, že když máte na břiše uložený tuk, měla by před posilováním nastoupit vhodná dieta. Cvičením totiž svaly posílíte a zpevníte, ale většinou se tuku nezbavíte. Bez diety cvičení jednoduše není tak účinné.

1. Obrácené zkracovačky

Výchozí pozice je vleže na zádech, ruce jsou podél těla. Nohy pokrčte v kolenou a zvedněte je tak, aby stehna s tělem svírala pravý úhel. Pomalým pohybem zvedejte nohy a boky nahoru, stačí pár centimetrů nad podlahu. Poté pomalu spusťte boky dolů. Cvik opakujte desetkrát a celou sérii pak alespoň dvakrát.

2. Prkno na loktech

Výchozí pozice je vleže na břiše. Zvedněte se na předloktí a na špičkách u nohou. Záda jsou rovná a zadek není vystrčený nahoru. Zpevněte celé tělo a vydržte cca půl minuty. Opakujte alespoň pětkrát.

3. Pilates „stovka“

Výchozí pozice je vleže na zádech s rukama podél těla. Zvedněte hlavu a odlepte ramena od podložky, nohy pokrčte v kolenou a mírně zvedněte i natažené ruce. Rychle kmitejte rukama nahoru a dolů a počítejte u toho do stovky. Pravidelně dýchejte. Těžší variantou je propnutí nohou ve vzduchu stejně, jak to vidíte na obrázku.

1.   2.   3. 

Další cviky na posílení břicha najdete zde.


Pilates propaguje také zpěvačka Ilona Csáková:  Držím dietu s doktorem Leošem Středou a cvičím pilates s Magdou Komínkovou. To je ta nejefektivnější dieta. Jen musíte chtít. Dámy, jděte do toho. Dieta, kterou doporučuje, se jmenuje StředaForm. Jejím autorem je MUDr. Leoš Středa. Možná může pomoci také vám. Více čtěte zde.

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí