Jak zhubnout a hlavně zpevnit zadeček? Na hubnutí je nejlepší dieta, to vám poradí každý odborník. Abyste však svaly posílili a zpevnili, vhodné jsou například cviky Pilates na zpevnění hýždí. Kdo by v létě nechtěl vypadat hezky v plavkách? Tak neváhejte a začněte s cvičením ještě dnes.

Cvik č. 1

Lehneme si na břicho a čelo položíme na pokrčené ruce. Natažené nohy pomalu zvedáme nad podložku a držíme alespoň pět vteřin. Poté nohy položíme na zem. Opakujeme 15x.

Cvik č. 2

Klekneme si na kolena a opřeme se o předloktí. Pravou narovnanou nohu zvedneme tak, aby koleno bylo v jedné rovině se zády. Poté nohu zvedneme ještě o dalších deset centimetrů a držíme v této pozici po dobu alespoň pěti vteřin. Potom nohu položíme na zem. Opakujeme 15x a poté vyměníme nohy.

Cvik č. 3

Lehneme si na pravý bok a hlavu si opřeme o pravou ruku. Pravou nohu mírně pokrčíme v koleni, ale necháme ji položenou na zemi. Levou nataženou nohu zvedneme asi 20 centimetrů nad podložku a pohybujeme s ní směrem dopředu a zpátky. Opakujeme 15x ve třech sériích a poté vyměníme strany.

 


Zkuste i vy hubnutí s pomocí diety StředaForm, kterou svým pacientům doporučuje MUDr. Leoš Středa. Více o dietě se dočtete zde.

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí