Kategorie

Celková rovnováha těla i mysli

Celková rovnováha těla i mysli

Následující sestava cviků pomáhá posílit celkovou rovnováhu těla, ale také uklidňuje mysl, navozuje klid a zbavuje stresu a napětí. Její cvičení zabere pouhých pár minut a výsledky jsou viditelné již po pár týdnech cvičení. Zkuste to a budete se cítit mnohem lépe.

1. Hora

Postavte se s nohama u sebe nebo na šířku ramen. Ruce dejte mírně od těla a dlaně směřují dopředu. Zpevněte celé tělo a mírně podsaďte pánev. Vydržte pět nádechů a výdechů.

2. Vysoký výpad

Z předchozí pozice ukročte jednou nohou vzad tak, aby přední noha byla ohnutá v pravém úhlu. Zadní noha je narovnaná a stojí na špičce. Pomalu zvedejte ruce a volně dýchejte. Šíje i ramena jsou uvolněná. V této pozici chvíli vydržte a poté vyměňte strany.

3. Deska

Zaujměte vzpor ležmo a snažte se být naprosto rovně, nehrbit záda a nekrčit kolena. Hlava je v prodloužení páteře. Vydržte po dobu pěti nádechů a výdechů.

4. Kobylka

Lehněte si na břicho a nadechněte se. Při výdechu se protáhněte, zvedněte nohy ze země a ruce upažte. Hrudník také odlepte od země. Hlava směřuje mírně vzhůru a celé tělo je zpevněné. Opět vydržte pět nádechů a výdechů.

5. Dítě

Celou sestavu ukončete touto pozicí dítěte. Klekněte si s nohama u sebe a dosedněte na paty. S výdechem položte hrudník na stehna. Ruce můžete natáhnout před sebe anebo je nechte volně položené podél těla. Zhluboka dýchejte a užívejte si klid a pohodu.

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí