Kategorie

Mezinárodní lékařské sympozium na téma Obézní pacient v interdisciplinárním pohledu propojilo telemostem tři země - Česko, Slovensko a Filipíny a dva kontinenty Evropu a Asii. První den sympozia, čtvrtek, je věnován přednáškám českých a zahraničních odborníků přes mezinárodní telemost do budov fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT, 1. lékařské fakulty UK, Národného inštitútu zdravia, Kuliat Foundation a také přes webový portál www.obezni.cz. Prezentaci pro veřejnost zajišťoval i největší český online deník iDnes.cz prostřednictvím chatu odborníků se čtenáři. Páteční program byl zaměřen na prezenční konferenci společnosti STOB s tématy moderního pojetí hubnutí přes internet, zajímavostí, mýtů a pověr ve výživě.

Úvodní přednášku přednesl Prof. MUDr. Rajko Doleček, DrSc., který již 63 let vykonává lékařskou praxi a který letos nově vydal svůj bestseller Nebezpečný svět kalorií, tentokrát se spoluautory (Doc. MUDr. Leoš Středa a MUDr. Kateřina Cajthamlová), tedy z pohledu tří lékařů. Sobotní (13. dubna 2013) přednáška se uskutečnila v rámci veletrhu FOR FAMILY pro studenty FBMI i veřejnost, a byla spojená s křestem knihy od 16:30 v Pražském veletržním areálu Letňany, slavnostně uzavřela sympozium. Kmotrem obsáhlé publikace o hubnutí byl výživový poradce, Ing. Petr Havlíček.

Podívejte se, jaký byl  program sympozia.

Přednášky odborníků, kteří na sympoziu vystoupili, byli publkovány knižně. Fakulta biomedicínského inženýrství vydala za finanční podpory farmaceutické společnosti Roche knihu se stejným názvem: Obézní pacient v interdisciplinárním pohledu (ISBN 978-80-01-05243-3). Ke spoluautorům publikace patří většina garantů jednotlivých sekcí, podívejte se přímo na web sympozia. Seznam autorů: Rajko Doleček *1925, Vojtěch Hainer *1944, Luboš Kvíčala * 1957, Iva Málková *1962, Paul R.A.M. Santos *1957, Leoš Středa *1963, Pavel Suchánek * 1972, Petr Tláskal * 1947. Online lze publiklaci získat na tomto odkazuZe sympozia vznikla další, videopublikace všech přednášek, která se jmenuje Obezni.cz - eHealth na téma obezita (ISBN 978-80-01-05244-0).

Ohlas sympozia v odborném tisku byl výborný. Více o tom zde.

 

Nadváha.cz - vaše snadné hubnutí