Na webu nadvaha.cz najdete videopřednášky k předmětu Léčebná edukace obézních (dříve Monitoring a terapie obezity) pro studenty 1. lékařské fakulty UK. Současně jsou zde publikovány texty pro e-learning mediků. Seminární práce uploadujte na stráku www.streda.cz do rubriky spolupráce škol > UK: lékařská fakulta > seminární práce.

Léčebná edukace obézních (dříve Monitoring a terapie obezity) je přednášen pro studenty všech šesti ročníků studia medicíny. Vyučuje se na 1. LF UK (1. lékařská fakulta UK). Přednášejícími byli Prof. MUDr. Rajko Doleček, DrSc. a Doc. MUDr. PhDr. Leoš Středa, Ph.D. Po smrti prof. Dolečka byl předmět přejmenován, nový název zní Léčebná edukace obézních, přednášejícím je Doc. MUDr. PhDr. Leoš Středa, Ph.D. Pro podrobnější informace o zápisu do předmětu a podmínky udělení zápočtu viz Studijní informační systém Univerzity Karlovy. V něm jsou podrobné instrukce i ohledně zápočtů. Podívejte se též na instrukce k předmětu na webu www.doktorweb.cz.

Pokud chcet začít sledovat přednášky nebo číst texty, klikněte tady na serveru www.nadvaha.cz na podkategorii na okno eLearning | Monitoring a terapie obezity a tam začíná výuka: úvodní video prof. Dolečka a první video doc. Středy. Pokud si video doc. Středy otevřete na originálním úložišti na youtube (na této adrese: https://youtu.be/ms3v3prM3f4) , zobrazí se vám první otázka, na kterou odpovězte přímo pod videem na originálním úložišti youtube. Musíte být přihlášeni. 

Na následující té následující stránce eLearning | Monitoring a terapie obezity dole (pod oběma videopřednáškami) je osnova předmětu Monitoring a terapie obezity a pod ní úplně dole na této stránce jsou opět čtyři podkategorie, které obsahují výukové texty a  videopřednášky.V každé sekci je jedna videopřednáška doplněna otázkou, kterou je třeba zodpovědět. Důležité upozornění: abyste mohli odpovědět na otázku formou komentáře, je nutné být přihlášen/a. Přihlašujete se pomocí svého Google účtu, případně jiného emailového účtu (např. Seznam, Centrum apod), k tomu je však nutná registrace. S Google účtem je vše automatické. Pokud váš emailový účet zní na jiné jméno, vyplňte vaše jméno a příjmení u kometáře. Bez toho nelze rozeznat, který student má splněno.