Kategorie

STOB | archiv

Seminář Zajímabosti ve výživě

Společnost STOB Vám ve spolupráci s Vím, co jím a piju, o.p.s. nabídla jednodenní seminář Zajímavosti o výživě spojený s návštěvou výstavy Bojujeme s tuky na Výstavišti, Praha 9 – Letňany.", dále pod to "Tento jednodenní seminář o výživě byl určen jak pro odborníky, tak pro laiky se základními znalosti v oblasti výživy, zkrátka pro všechny, kteří se chtějí něco dozvědět o vztahu výživy a redukce a udržení váhy i o zajímavostech z výživy.

Datum konání: sobota 5.4.2014, 10.00 - 18.00 hodin

Místo konání: PVA EXPO PRAHA - Pražský veletržní areál v Letňanech, Beranových 667, 199 00 Praha 9 - Letňany v době konání výstavy Bojujeme s tuky (metro "C" Letňany).

Program semináře:

10:00 – 11:45 Karolina Hlavatá, Jiří Brát: Základní živiny a jejich role ve výživě. Princip výběru potravin z pohledu pestré a vyvážené stravy. Mýty o potravinách.

12:00 – 13:00 Helena Takačová: Praktické sestavení celodenního vyváženého jídelníčku - ukázky potravin.

13:00 – 14:30 Prohlídka výstavy Bojujeme s tuky, vstupenka je v ceně semináře.

14:30 – 18:00 Tamara Starnovská: Zajímavosti ve výživě. Výživa v různých věkových i životních situacích, aneb „kolik, čeho, kdy a pro koho“. Co s čím kombinovat a čemu se vyhnout aneb "proč se k smaženému řízku a smažené rybě podává citron a proč je lépe jíst k čočce vejce než párek a proč se káva podává na konci jídla a aperitiv na jeho počátku". Výživa při udržení váhových úbytků. Diskuse.


Seminář Zdravý životní styl dětí

Jak hubnout a jak zhubnout? Otázka hubnutí je bohužel stále aktuálnější právě u dětí. Při redukci váhy je důležitá úprava jídelníčku a dieta. Děti ale diety držet nechtějí, nemají rády omezování. Společnost STOB nabídla jednodenní seminář na téma "Jak motivovat děti a rodiče ke zdravému životnímu stylu". Seminář byl určen jak pro odborníky, tak i pro laiky se zájmem o zdravý životní styl.

Datum konání: neděle 6. 4. 2014, 10.00 - 17.00 hodin

Místo konání: Všeobecná fakultní nemocnice, U nemocnice 1, Praha 2, Charvátův sál v 1. patře.

Přednášející: Mgr. Jana Divoká, lektorka STOBu

Program semináře:

Prakticky laděný seminář seznámil účastníky s problematikou vedení rodin ke zdravému životnímu stylu, resp. řešení nadváhy a obezity dítěte v rodině.

Na jaká témata se společně diskutovalo?

  • Rodina a její motivace ke zdravému životnímu stylu – lze dosáhnout ideálu?
  • Metodika systematického vedení rodiny ke změně stravovacích a pohybových návyků – skupinová i individuální.
  • Role rodiče a role terapeuta (lektora) při vedení dítěte s nadváhou nebo obezitou.
  • Možnosti prevence nadváhy a obezity ve školách.
  • Praktické ukázky práce s rodinami (názorné edukační materiály, pracovní listy a další pomůcky).